Trump Teslim Oluyor: 'Hapse Girmek İçin Geliyorum'

Trump Teslim Oluyor: 'Hapse Girmek İçin Geliyorum'
ABD eski başkanı olan Donald Trump hakkında açılan Georgia eyaletinde gerçekleşen seçim sonuçlarına müdahale davasından dolayı yarın hakim karşısına çıkacak. Trump'ın ekibinden bir kişi geçtiğimiz günlerde teslim olurken eski başkanın hapse girme ihtimali gündemde. Trump yaptığı açıklamada 'Hapse girmek için geliyorum' dedi.

ABD'nin eski başkanı Donald Trump, Georgia eyaletindeki seçim sonuçlarına müdahale suçlamasıyla ilgili dava için Perşembe günü teslim olması ve tutuklanması bekleniyor.

Trump, daha önce de bu yıl içinde üç ayrı mahkeme sürecinde savunma yapmak için hakim karşısına çıkmıştı. Kendisine yöneltilen suçlamaları reddetmişti. Ancak Georgia'daki dava, diğer mahkeme süreçlerinden farklı bir seyir izleyebilir.

Trump, diğer mahkeme süreçlerinde özel muamele görmüş ve diğer suçlularla etkileşimde bulunmaktan kaçınmıştı. Bu süreçlerde polis dosyası için fotoğrafı çekilmemişti. Ancak Fulton şehri şerifi Patrick Labat, Trump'ın bu davada diğer zanlılara uygulanan normal süreçlere tabi olacağını belirtti.

Trump, suçlamaları reddederek kendisi hakkında bir cadı avının başlatıldığını öne sürüyor.

Dava ile ilgili tutuklananlar oldu

Trump ile birlikte suçlanan iki kişi, Fulton hapishanesine girmiş durumda. Bu hapishanede tıbbi taramalar, parmak izi alınması ve tutuklama talebinin incelenmesi gibi süreçlerden geçiriliyor.

Bu sefer, Trump da diğer tutuklular gibi polis dosyası için fotoğrafının çekilmesine tabi tutulabilir.

Fulton hapishanesinin zorlayıcı koşulları nedeniyle Trump ve 18 zanlının zor bir süreçten geçebileceği belirtiliyor.

Ancak Trump'ın diğer zanlılar gibi geceyi hücrede geçirmesi beklenmiyor. Trump'a yöneltilen suçlamaların çeşitliliği nedeniyle diğer zanlılar gibi tehlikede olmadığı ifade ediliyor.

Georgia eyaletindeki yargılama sürecinde kameraların mahkeme salonuna girebilmesi mümkün. Bu durum, kamuoyunun Trump'ı mahkeme salonunda ilk kez görmesine neden olabilir.