Sedat Peker Fransız basınında: TV dizisinden daha eğlenceli
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 18.05.2021 19:16

Sedat Peker Fransız basınında: TV dizisinden daha eğlenceli

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı video serisi Fransa'da da gündem oldu.

Fransa'nın önemli gazetelerinden Le Monde, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Youtube'da yayımladığı videoların haberini yaptı.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, organize suç örgütü lideri Peker'in 20 milyona yakın izlenen videolarını, "Bir mafya patronunun sırları Türkiye'de kargaşaya neden oldu" başlığıyla duyurduğu gazete şu ifadeleri kullandı:

Ganster Sedat Peker her hafta Youtube'da, Türk devletinin yüksek temsilcileriyle geçmiş ilişkilerinden bahsediyor. Bu yaygın olarak takip edilen ifşaatlar, Cumhurbaşkanı’nın partisi AKP saflarında tedirginlik yaratıyor. Mafya patronu Sedat Peker'in haftalık Youtube videoları, bir TV dizisinden daha eğlenceli, 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar üç haftalık sıkı sokağa çıkma yasağının olduğu Türkiye’de tutkuları açığa çıkarıyor.

Bir zamanlar dolandırıcılık, cinayet ve organize suçlardan birkaç kez hapse giren 50 yaşındaki gangster, pembe dizi sayesinde, suç dünyasıyla bağlantılı diye tanımladığı Türk devletinin en yüksek temsilcileriyle ilişkisinin kirli çamaşırlarını açığa vurarak monotonluğu kırdı. Her bölümde 'Bitmedi, bunun hakkında tekrar konuşacağız' diye söz veriyor.

Ocak 2021'de mafya babası Kuzey Makedonya'da tutuklandı ve ardından komşu Kosova'ya sınır dışı edildi. Daha sonra izleri Balkanlar ve Dubai arasında kayboldu. Görünüşe göre son durağı Dubai. Dolayısıyla bu itibarsız karakter Türkiye'den uzakta ancak iyi bir telefon rehberiyle bugün eski koruyucularıyla hesaplaşıyor.

 

Dünya