Rusya, Batı'nın silah sevkiyatını vurdu

Rus ordusu, denizden fırlattığı Kalibr füzeleriyle Kiev'in batısındaki Jitomir bölgesinde Batı'nın yaptığı büyük silah sevkiyatını imha ettiğini bildirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Mayıs 2022 13:06
Rusya, Batı'nın silah sevkiyatını vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı yayınladığı bir bildiride, "Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Avrupa ülkelerinden tesis edilen silahların ve askeri mühimmatın geniş bir partisinin" vurulduğunu açıkladı. Bakanlık, sözkonusu saldırının hedefinin savaşın odaklandığı Donbas bölgesinin doğusundaki Ukrayna birlikleri olduğunu aktardı.

İki Su-25 saldırı uçağı, 14 drone imha edildi

İngiliz haber ajansı Reuters, Rus füzelerinin Karadeniz kıyısında Odesa yakınlarındaki bir yakıt depolama tesisini vurduğu ve Ukrayna'ya ait iki Su-25 saldırı uçağını ve 14 drone'u da imha ettiğini de belirten bildiriyi henüz onaylayamadı.

Birçok karargah vuruldu

Rusya'nın "özel askeri operasyon" olarak tanımladığı savaştan son gelen haberlerden biri de Rusya Savunma Bakanlığından gelen, Ukrayna'ya ait birçok karargahın vurulduğu haberi oldu.

'Dolaylı savaş'

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden beri Batı, Ukrayna'ya silah tedariğinde bulunuyor. Rus ordusu ise bu sevkiyatları önlemeye ve tahrip etmeye çalışıyor.

Moskova, Batı'nın Kiev'e silah tedariğinin ve Rus ekonomisine yönelik uyguladığı yaptırımların, ABD ve müttefiklerinin Rusya'ya karşı yönettiği "dolaylı bir savaş" olduğunu vurguluyor.

halktv.com.tr Dış Haberler