Putin, Ukrayna'da direksiyon salladı

Putin, Ukrayna'da direksiyon salladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus ordusunun kontrolündeki Mariupol kentine geldi. Putin, Mariupol'de direksiyonun başına geçerek birkaç ilçeyi gezdi, bazı tesislerde incelemelerde bulundu ve yerel sakinlerle sohbet etti.

Kremlin’den yapılan açıklamada, “Vladimir Putin helikopterle Mariupol'a geldi. Şehrin çeşitli semtlerini gezdi, sahil şeridindeki yat kulübü, tiyatro binası, tarihi yerleri inceledi. Putin, Nevsky bölgesinde yerel sakinlerle konuştu. Ailelerden birinin daveti üzerine evlerine gitti” denildi.

Putin'in direksiyon başına geçerek birkaç ilçeyi ziyaret ettiği anlar ise devlet televizyonu Rossiya'da yayınlandı.

Biden'a cevap

Ukrayna'nın en büyük destekçisi ABD'nin Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz haftalarda Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski'yi Kiev'de sürpriz bir şekilde ziyaret etmişti. "Rusya'ya karşı gövde gösterisi" olarak yorumlanan Biden'ın bu ziyaretinin ve hakkında çıkan tutuklama kararı ardından Putin'in Mariupol'a gitmesi ise dikkat çekti.

Kırım ziyareti

Rusya Devlet Başkanı Putin, dün 2014 yılında Rusya tarafından ilhak edilen Kırım’a gitti. Putin burada çocuklar için olan bir sanat okulunun açılışına katıldı.

Kaynak:DHA