Prens Harry ile Meghan Markle'dan kraliyete 'zeytin dalı'

Geçtiğimiz hafta bebeklerini kucağına alan Prens Harry-Meghan Markle çifti, yeni doğan kızlarına 'Lili' (Lilibet) ismini vermeleri, kraliyete zeytin dalı olarak ifade edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Haziran 2021 12:10
Prens Harry ile Meghan Markle'dan kraliyete 'zeytin dalı'

İngiliz basını Meghan Markle-Prens Harry çiftinin yeni doğan kızlarına verdikleri 'Lilibet' takma adının, Kraliçe Elizabeth'in küçüklüğünde ortaya çıktığı ve Prens Philip'in de onu bu isimle çağırdığını çiftin bu adımının ise Kraliçe'ye zeytin dalı olduğunu aktardı.

Prens Harry ve Meghan'ın kız bebeklerinin doğumu, İngiltere gazetelerinde manşetleri süsledi. Gazetelere konuşan uzmanlar, son dönemde Kraliyet Sarayı ile ilgili eleştirilerini dile getiren çiftin, zeytin dalı uzatmak için bebeğe Kraliçe Elizabeth'in takma adını vermiş olabileceği yorumunda bulundu.

İngiltere gazeteleri, 'Lilibet' takma adının, Kraliçe Elizabeth daha küçük bir çocukken ve adını doğru telaffuz etmekte zorlandığı sırada ortaya çıktığını ve Prens Philip'in de onu takma adıyla çağırdığını yazdı.

Öte yandan Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle’ın ikinci çocuklarının dünyaya geldiğini duyurmasının ardından, Buckingham Sarayı çifte tebrik mesajlarını iletti.

Buckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in bebeğin doğum haberi üzerine, 'Memnun olduğunu' söylediğini belirtti.

Pazar günü çift, kızlarının California'daki bir hastanede Cuma günü 11:40'ta doğduğunu ve bebeklerine Lilibet 'Lili' Diana ismini verdiklerini açıklamıştı.