Patlayan elektronik sigaranın parçası şah damarına saplandı

ABD'nin Teksas eyaletinde, boğazına, patlayan elektronik sigaradan bir parça saplanan 25 yaşındaki bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.ABD'nin Teksas eyaletinde, boğazına, patlayan elektronik sigaradan bir parça saplanan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Patlayan elektronik sigaranın parçası şah damarına saplandı

ABD'nin Teksas eyaletinde, boğazına, patlayan elektronik sigaradan bir parça saplanan 25 yaşındaki bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

ABD'nin Teksas eyaletinde, boğazına, patlayan elektronik sigaradan bir parça saplanan 25 yaşındaki bir kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı. Eyaletin sağlık yetkilileri, parçanın William Brown'ın sol şah damarını kestiğini söyledi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, yetkililere göre olay 27 Ocak'ta bir elektronik sigara dükkanının park yerinde meydana geldi.

Brown'ın elektronik sigarasıyla ilgili bir şey sormak için dükkana girdiği, dükkan sahibinin ambulans çağırdığı belirtildi. Koma halinde hastaneye kaldırılan William'ın, röntgeninde boğazına bir parça saplandığı tespit edildi. Birkaç hafta sonra doğum gününü kutlamaya hazırlanan William'ın 29 Ocak'ta öldüğü açıklandı.

3 yılda 195 sigara patlama vakası

ABD'de medyaya yansıyan haberlere göre, 2006-2009 yılları arasında 195 elektronik sigara patlama vakası meydana geldi.

Geçen yıl Mayıs ayında Florida'nın Saint Petersburg kentinde bir elektronik sigara kullanıcısı, cihazın patlayan parçalarının başına saplanması sonucu yaşamını yitirdi.