Oğlu dengesini bozdu... Biden: Otur yerine!

Oğlu dengesini bozdu... Biden: Otur yerine!
Son günlerde oğlu Hunter Biden'ın skandallarıyla uğraşan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden, sinirini oğlunu silahlı bir saldırıda kaybeden acılı babadan çıkardı. Biden, silah kontrolüyle ilgili neler yapmak istediğini anlattığı sırada tepki gösteren babayı, "Otur yerine, beni dinle" diye azarladı.

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da düzenlediği "kutlama" esnasında silah kontrolüyle ilgili bundan sonra neler yapmak istediğini anlatırken oğlunu okul katliamında kaybetmiş bir baba ayağa fırlayıp "Bundan çok daha fazlasını yapmalıyız" diye bağırdı.

Başkan Joe Biden, yarı otomatik silahların yasaklanması konusunda kararlı olduğunu söyledi. Konuşmasında okullarda düzenlenen katliamlarda ölen çocukların sayısının çokluğuna da dikkat çeken Biden'ın sözünü, çocuğunu okul katliamında kaybettiğinden beri ABD çapında tanınan ve silah kontrolü aktivistine dönüşen bir baba bağırarak kesti. Biden'ın sözünü kesen Manuel Oliver, "Bundan çok daha fazlasını yapmalıyız" diye sesini yükseltti.

ABD Başkanı'nın "Otur yerine, beni dinle" diye azarladığı acılı baba, daha sonra korumalar tarafından dışarı çıkarıldı.

O anların yansıdığı videoda, çocuğunu katliamda kaybeden babayı azarlayan ABD Başkanının hemen ardından "Bırakın konuşsun" dediği ancak korumaların adamı yine de alandan çıkardığı görülüyor.

Oğlu lise katliamı kurbanlarından biriydi

Teksas eyaletinin Uvalde kasabasında ilkokulda düzenlenen katliama atıfla "Daha bir ay önce 19 çocuğun katledildiğini görmüş bir toplumda 'kutlama' kelimesine yer yoktur" diye tweetleyerek Beyaz Saray'daki etkinliğe giden Oliver'in oğlu, 2018'de Florida eyaletinin Parkland kentinde düzenlenen lise katliamının 17 kurbanından biriydi.