O Ülkenin Hedefinde Milyonerler Var! Kripto Paraya "Özgürlük Vizesi"

O Ülkenin Hedefinde Milyonerler Var! Kripto Paraya "Özgürlük Vizesi"
2021 yılında Bitcoin'i ülkede resmi para ilan eden El Salvador, şimdi de Bitcoin ve Tether (USDT) ile vatandaşlık vermeye başladı. Latin Amerika ülkesine her yıl 1 milyon dolarlık Bitcoin ya da Tether yatırımı yapan bin kişi, "Özgürlük vizesi" adlı programa katılabilecek.

El Salvador, ülkeye finansman çekmek için kripto milyonerlerini hedefine aldı. Bu kapsamda kripto milyonerlerine yönelik yeni bir vize programı başlatıldı.

Latin Amerika ülkesi bu kapsamda her yıl gelen başvurular arasından seçilecek bin kişiye bu program bünyesinde vize ve vatandaşlık vereceğini duyurdu.

Resmi web sitesinde yayınlanan detaylara göre El Salvador, başvuru sahiplerinin en az 1 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) veya Tether (USDT) yatırımı olması gerektiğine yönelik bir şart koşarken bunun dışında belirtilen başka bir başvuru şartlı olmadı.

Başvuruları açılan program için ise 999 dolarlık bir ödeme yapmak gerekiyor. Bu tutar da benzer şekilde BTC veya USDT şeklinde ödenebiliyor.

Bu vize programı ise varlıklı insanların ülke tahvillerine veya mülkelerine belirli bir yatırım yapmaları durumunda oturma izni alabildikleri “Golden VISA'ya (Altın Vize) benzerlikleriyle dikkat çekiyor.