Netanyahu Eşinden Flaş İddia: Ordu Darbe Yapacak

Netanyahu Eşinden Flaş İddia: Ordu Darbe Yapacak
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu esir yakınları ile görüşme yapmasının ardından çarpıcı bir iddia ile gündeme geldi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu'nun, geçtiğimiz hafta bir grup esir yakınıyla yaptığı özel görüşmede, İsrail ordusunun komuta kademesini kocası Başbakan Netanyahu'ya karşı darbe planlamakla suçladığı iddia edildi.

Haaretz gazetesinin haberine göre, Sara Netanyahu, esir yakınlarıyla yaptığı görüşmede birkaç kez İsrail ordusunun üst düzey komutanlarına güvenmediğini ve onların eşi Binyamin Netanyahu'ya karşı komplo hazırladığını söylemiş.

ygrte.png

"ORDUYA DEĞİL KOMUTANLARA GÜVENMİYORUM"

Habere göre, bu suçlamaları dile getiren Sara Netanyahu'ya bazı esir yakınlarının tepki gösterdiği ve Gazze'de esir tutulan çocukların kaderinin ordunun elinde olduğunu ifade ettikleri belirtilmiş.

Sara Netanyahu'nun sözcüsü ise, basına yaptığı açıklamada bu iddiaları "Bayan Netanyahu'nun başına bela olan yanlış, taraflı ve sürekli sızıntılar, iğrenç bir adaletsizliktir." diyerek kınamış. Sara Netanyahu ise kendisinin ordunun geneline değil, sadece üst düzey komutanlara yönelik güvensizlik duyduğunu belirttiği aktarılmış.

Kaynak:AA