Merkel'in 'ekonomik tarifeli' tatili

Merkel'in 'ekonomik tarifeli' tatili
Almanya eski Başbakanı Angela Merkel'in tarifeli uçakla ekonomi sınıfında uçması Almanya basınına yansıdı. Bild, "Merkel'in diğer Almanlardan daha iyi koşullarda uçtuğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz" dedi.

2013-2021 yılları arasında Almanya’nın başbakanı olarak görev yapan Angela Merkel’in tatil fotoğrafları gündem oldu. Almanya eski Başbakanı Merkel'in tarifeli uçakla ekonomi sınıfında yolculuk ettiği görüntüler basına yansıdı.

Almanya'nın Bild gazetesinden Katya Colmenares, "Daha önce 'kendi' hükümet jetinde seyahat ederken bugün Eurowings'in ekonomi sınıfında uçuyor" değerlendirmesini yaptı.

Bild, Merkel’in Eurowings isimli havayolu şirketini tercih ettiğini ve eşi profesör Joachim Sauer ile tatil yaptığını yazdı. Çiftin İspanya’nın Kanarya Adaları’na gittiği belirtilirken, 4 yıldızlı Innside by Melia isimli bir otelde kaldığı belirtildi. Merkel’in kaldığı otelde gecelik ücretinin 162 euro olduğu da belirtildi.

Merkel’in uçağa ilk binen yolcu olduğu ve korumalar tarafından eşlik edildiği belirtildi. Merkel’in cam kenarına oturduğu, eşinin ise koridor kenarında oturduğu kaydedildi. Merkel’in bir korumasının ise birkaç sıra arkaya oturduğu duyuruldu. Uçaktaki görgü tanıkları eski başbakanın tabletiyle kitap okuduğunu, bulmaca çözdüğünü ve sandviç yediğini aktardı.

Uçaktan indikten sonra Merkel’in korumaların eşliğinde havaalanından ayrıldığı belirtildi. Emekli bir başbakan olarak koruma ve çalışanlarının olması için bütçesi bulunan Merkel’in şahsi harcama ve seyahatlerini ise cebinden harcaması gerekiyor.

Etiketler :