Menbiç’te patlama: Ölü ve yaralılar var

Menbiç'te intihar saldırısı düzenlendi. ABD'li yetkilinin yaptığı açıklamaya göre saldırıda 4 ABD askeri hayatını kaybetti, 3 asker de yaralandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Menbiç’te patlama: Ölü ve yaralılar var

Tansiyonun yüksek olduğu Halep’in Menbiç ilçesinde sıcak bir gelişme yaşandı… Terör örgütü YPG/PKK’nın işgali altındaki Menbiç’te ABD askerlerinin devriye yaptığı sırada patlama meydana geldi. ABD'li yetkilinin açıklamasına göre 4 ABD askeri hayatını kaybetti, 3 asker de yaralandı.

ABD ordusu, helikopterlerle askerlerini tahliye etti.  Türkiye ve ABD, 2018’in Haziran ayında Menbiç yol haritasında uzlaşmıştı. Plan çerçevesinde Türkiye ve ABD, ilçede ortak devriyelerini sürdürüyor.

Reuters’ın IŞİD’e yakın kaynaklardan aktardığı haberde saldırıyı IŞİD’in üstlendiği belirtildi. Reuters’ın “son dakika gelişmesi” şeklinde duyurduğu haberde bir intihar bombacısının saldırıyı gerçekleştirdiği aktarıldı.

Reuters’ın Suriye’deki Menbiç Askeri Konseyi milisleri ve bir görgü tanığına dayandırdığı haberde kentte ABD liderliğindeki koalisyona bağlı bir askeri devriye yakınında bir patlama meydana geldiğini bildirdi.

Tanık, bir intihar saldırganının devriyeyi hedef aldığını söyledi.