Paris'te Bomba Alarmı! Tarihi Yapılar Tahliye Ediliyor

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan ünlü Louvre Müzesi, bomba ihbarı nedeniyle bugün kapatıldı. Öte yandan Versailles Sarayı'nın da tahliye edildiği bildirildi.

Paris'teki Louvre Müzesince X sosyal medya platformundan yapılan açıklamada, müzenin güvenlik gerekçesiyle bugün kapılarını kapattığı bildirildi.

Açıklamada, müzeye ziyarette bulunmak için rezervasyon yaptıranların bilet ücretinin iade edileceği belirtildi.

thumbs-b2-c75fcf750a1d158590ec3bc28459b675.jpg

15 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Ulusal basının polis kaynaklarına dayandırdığı haberlere göre, Louvre Müzesi, bomba ihbarı mesajlarının ardından tahliye edilerek ziyarete kapatıldı. 15 bin kişinin tahliye edildiği müzede, emniyet güçlerinin aramaları devam ediyor.

Versailles Sarayı da tahliye edilen yapılar arasında.

NE OLMUŞTU?

Fransa, ülkenin kuzeyinde yoğun bir Yahudi ve Müslüman nüfusa ev sahipliği yapan Arras kentinde dün bir lisede düzenlenen bıçaklı saldırı sonrası bölgeye 7 bin asker gönderme kararı aldı. Euronews'in aktardığına göre Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da olayı bir "İslamcı terör" eylemi olarak nitelendirdi.

Macron, başka bir bölgede bir başka saldırı girişiminin güvenlik güçleri tarafından engellendiğini söyledi. İçişleri Bakanlığı, Macron'un Paris'in Yvelines bölgesinde "radikal" olarak bilinen bir kişinin ibadethaneden çıkarken yasadışı silah taşımaktan tutuklanmasına atıfta bulundu bilgisini verdi.

Olayla ilgili soruşturmanın ilk bulgularına göre, olayın zanlısı olarak tutuklanan Çeçen kökenli Muhammed Moguçkov saldırıyı düzenledi.

Polis, zanlıyla birlikte toplam sekiz kişinin tutuklandığını açıkladı. Saldırganın 17 yaşındaki erkek kardeşinin başka bir okul yakınlarında tutuklandığı, soruşturma amacıyla gözaltına alınan diğer kişilerin ise zanlının aile üyeleri olduğu bildirildi.

Kaynak:AA

Etiketler :