İsveç televizyonu PKK yöneticisiyle konuştu

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK yöneticilerinden Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile röportaj yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Haziran 2022 10:28
İsveç televizyonu PKK yöneticisiyle konuştu

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK yöneticilerinden Mazlum Abdi kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bir röportaj yaptı. İsveç'in NATO üyeliği konusunda Türkiye ile görüşmeler yaptığı bir dönemde SVT'ye saklandığı yerden açıklamalarda bulunan Şahin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı muhtemel bir operasyona cevap vereceklerini söyledi.

İsveç'ten desteğe devam etmesini istedi

Türkiye'nin muhtemel operasyonu için NATO ülkelerine baskı yaptığını iddia eden terörist Şahin, "İsveç'in kendilerine verdiği desteğin devam etmesi ve bu desteğin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini" kaydetti.

SVT, terör örgütü YPG/PKK'nın yöneticilerinden Salih Müslim ile de Suriye'nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde 25 Mayıs'ta röportaj yapmıştı. Bu röportaja tepki gösteren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Özellikle İsveç, Stockholm’ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları güvence altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor" ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: Anadolu Ajansı