İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları devam ediyor
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 15.05.2021 15:39

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları devam ediyor

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne, hava, kara ve denizden düzenlediği saldırılar ve Batı Şeria ile Yahudi yerleşimcilerin işgali altındaki diğer bölgelerde düzenlediği baskınlarda şu ana kadar 31'i çocuk toplam 122 kişi hayatını kaybetti.

Doğu Kudüs'te Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinli ailelerin zorla tahliye edilmek istenmesiyle başlayan gerginlik, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa'ya 7 Mayıs'ta düzenlediği saldırıyla daha da tırmandı.

Saldırılar 7 Mayıs'tan bu yana devam ediyor 

İsrail, Kudüs'teki sivil direnişi sert askeri yöntemlerle bastırmaya çalışırken Gazze'ye 10 Mayıs'ta hava saldırısı düzenledi. Gazze'deki Hamas Hareketi de İsrail'in saldırılarına roketlerle karşılık verdi.

thumbs-b-c-650f228a959a691a4cb76c4bb6eede7f.jpeg

3'ü çocuk 11 Filistinli daha hayatını kaybetti

İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'da Filistinlilerin yaşadığı mahallelere askerlerin düzenlediği baskınlar ve gösterilere müdahaleler sırasında ise şu ana kadar 3'ü çocuk 11 Filistinli hayatını kaybetti. 

31'i çocuk toplam 122 can kaybı 

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, İsrail'in 7 Mayıs'ta Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara yönelik saldırılarına Filistinli direniş gruplarının karşılık vermesiyle Gazze'ye başlattığı saldırılarda şimdiye kadar 31'i çocuk olmak üzere 122 Filistinli yaşamını yitirdi.

AA