İngiltere'de temizlik işçileri grevde, sokaklarda çöp yığınları büyüyor

İngiltere'nin Brighton kentinde temizlik işçilerinin grev yapması çöp kutularının etrafında çöp yığınları oluşmasına sebep oldu. Oluşan çöp yığınları nedeniyle meydana gelebilecek hijyen ve sağlık sorunlarından endişe ediliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2021 12:17
İngiltere'de temizlik işçileri grevde, sokaklarda çöp yığınları büyüyor

İngiltere'de temizlik işçilerinin yaklaşık iki hafta önce başlattığı eylem nedeniyle çok sayıda sokakta çöplerin biriktiği gözlemlendi. Maaşlarında artış talep eden temizlik işçileri, yerel meclisle görüşmelerin başarısız olması durumunda, 30 günlük uzun bir grev daha başlatacaklarını belirtiyorlar.

'Halk işçilerden yana olacak'

Mahalle sakinleri, grevin bu kadar uzun sürmesi durumunda sorunun ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceği endişesi taşıyor. Soyadını vermek istemeyen Gabriel, temizlik işçilerinin grevine ilişkin, halkın yaptıkları işin önemini kanıtlamaya çalışan işçilerin tarafını tutacağını dile getirdi.

adsiz-tasarim-2021-10-18t121617-442.png

Bölgede yaşayan yerel bir sanatçı Gali Kitz ise sokakların çöp yığınlarıyla dolmasını fırsata çevirdiğini belirterek, sanatını icra etmek için toplanmayan çöp bidonlarının üzerine resim yaptığını anlattı.

İşçi sendikası ile Brighton ve Hove Şehir Konseyi arasında temizlik işçilerinin taleplerine ilişkin görüşmeler devam ediyor.

KAYNAK: Anadolu Ajansı