Hizmetin böylesi! Belediye başkanı timsahla evlendi

Hizmetin böylesi! Belediye başkanı timsahla evlendi
Meksika'nın San Pedro Huamelula ilçesinin Belediye Başkanı dişi bir timsah ile evlendi. Belediye Başkanı Sosa bu evliliği, "Kasabaya bereket gelmesi" amacıyla yaptığını söyledi.

Meksika'nın güneyinde yer alan San Pedro Huamelula ilçesinin Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa, kasabasına "bereket gelmesi için" dişi bir timsahla evlendi.

Belediye başkanı ve timsah için geniş katılımlı bir düğün töreni düzenlendi.

Timsaha beyaz elbise giydirdiler

fwli1j0wyaijnml.jpg

Beyaz elbise giydirilen ve güvenlik tedbiri amacıyla ağzı bağlanan gelin timsah, törene damat Belediye Başkanı Sosa'nın kucağında geldi.

Hem kendisi hem de timsah adına evlilik yemini eden Başkan Sosa, alkışlar eşliğinde timsahı öptü.
Rengarenk süslemelerle donatılan düğün törende halk dans edip eğlendi.

'Balık diliyoruz'

Pasifik kıyısında bulunan kasaba için bereket dilediklerini söyleyen Sosa, "Doğadan yeterli ölçüde yağmur, yeterli gıda ve nehirde yeterli miktarda balık diliyoruz" dedi.

Yerel kültürde timsahın toprak anayı temsil eden bir ilah olduğuna inanılıyor. Timsah ile bir yerel lider arasındaki evlilik ise, insanların ilahi güçlerle birleşmesini simgeliyor.

'Köklerimle gurur duyuyorum'

Düğünü organize eden ve 'vaftiz anne' diye tanınan Elia Edith Aguilar, "Bu bana çok büyük bir mutluluk veriyor ve köklerimden duyur duymamı sağlıyor" dedi. Töreni gerçekleştirme sorumluluğunun kendisine emanet edilmesi nedeniyle ayrıcalıklı hissettiğini ve gelinin ne giyeceği konusunda çok fazla zaman harcadığını söyleyen Aguilar, gülümseyerek "Bu çok güzel bir gelenek" diye konuştu.