Hindistan Sağlık Bakanı: En düşük ölüm oranı bizde
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 30.04.2021 13:54

Hindistan Sağlık Bakanı: En düşük ölüm oranı bizde

Hindistan'da vaka ve koronavirüsten kaynaklı ölüm sayısı her gün rekor kırarken Hindistan Sağlık Bakanı, "Dünyada en düşük ölüm oranı bizde" açıklaması yaptı.

Hindistan Sağlık Bakanı Harsh Vardhan, hükümetin koronavirüs salgınıyla mücadelesinin başarılı olduğunu savundu. BBC'nin haberine göre, Vardhan, Hindistan'ın dünyada koronavirüs kaynaklı en düşük ölüm oranına sahip olduğunu ve ülkenin oksijen kaynaklarının yeterli olduğunu söyledi.

Vardhan, yurtdışından gönderilen yardımlar da dahil oksijenin birçok kaynaktan temin edildiğini, depolama ve soğutma tankerlerinin hazırlandığını belirtti. Öte yandan bir üst düzey polis memuru, yetkililerden, koronavirüs hayatını kaybedenler için daha fazla krematoryum kurulmasını istedi.

Günlük vaka sayısı 400 bine yaklaştı
 

Hindistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 386 bin 452 vaka tespit edildi, virüs nedeniyle 3 bin 498 kişi hayatını kaybetti.

Toplam vaka sayısı 18 milyon 762 bin 976'ya yükselirken ölenlerin sayısı 208 bin 330'a ulaştı.

Hindistan'ın 14 eyaletinde günlük vaka sayısı 10 bini geçmiş durumda.

'En düşük ölüm oranı bizde'

Hindistan'da tablo böyleyken sağlık bakanından ilginç bir açıklama geldi. Koronavirüsle mücadelelerinin başarılı olduğunu savunan bakan, "Dünyada en düşük ölüm oranı bizde" dedi.

 

Dünya