Havaalanında Çatı Çöktü! Araçlar Parçalandı

Havaalanında Çatı Çöktü! Araçlar Parçalandı
Delhi Havalimanı'nda şiddetli yağışların ardından Terminal 1'de çatı çökmesi: Bir ölü, dört yaralı. Havalimanı operasyonları durduruldu, kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Delhi Havalimanı'nda şiddetli yağışların ardından yaşanan çatı çökmesi faciası, bir kişinin hayatını kaybetmesine ve dört kişinin yaralanmasına yol açtı.

BBC'de yer alan habere göre, Terminal 1'in çatısını destekleyen dev kirişler, havalimanı otoparkındaki araçlara çarparak büyük bir hasara yol açtı.

Olay sonucunda tüm uçuşlar geçici olarak durduruldu ve check-in kontuarları kapatıldı.

Yetkililer, facianın yerel saatle 05:00 sularında gerçekleştiğini belirtti. Kurtarma operasyonları hala devam ederken, yaralılar hastanelerde tedavi altına alındı.

89327d78-eb25-4475-a2b2-a5cc0716a53d.png

Hindistan'ın havacılık düzenleyicisi, havayollarına etkilenen yolcuları alternatif uçuşlara yönlendirmeleri veya iade seçeneği sunmaları konusunda talimat verdi.

Bu trajik olay, binlerce kişinin seyahat planlarını altüst etti; çünkü çoğu iç hat uçuşu Terminal 1 üzerinden yapılmaktaydı. Olayın ardından bazı havayolları operasyonlarını havalimanının diğer terminal binalarına taşıdı.

ÖLÜ VE YARALI YAKINLARINA TAZMİNAT ÖDENECEK

Federal Havacılık Bakanı, hayatını kaybedenin ailesine 2 milyon rupee ($24,000) tazminat ödeneceğini ve yaralılara ise 300,000 rupee tazminat sağlanacağını duyurdu.

Sosyal medyada, terminal binasının daha önce büyük bir yeniden yapılandırmadan geçtiği ve Başbakan Narendra Modi tarafından Mart ayında açıldığı hatırlatıldı. Ancak yetkililer, çöken bölümün yenilenen kısımlarla ilgisi olmadığını belirttiler.

71bbe15b-089b-47f8-8235-a103f1ca3987.png

Delhi'yi vuran yoğun yağışlar, başkentin uzun süren sıcak hava dalgasına son verirken şehirde büyük kaosa neden oldu. Özellikle su baskınları, trafik sıkışıklıklarına ve yolcularda büyük rahatsızlıklara yol açtı.

Meteoroloji departmanı, hafta sonu boyunca şehirde yoğun yağışların devam edeceğini bildirdi.