Harry ve Meghan’ın ilk Netflix projesi belli oldu

Harry ve Meghan’ın ilk Netflix projesi belli oldu

Kraliyet ailesinden ayarılan Prens Harry ve Meghan Markle'ın Netflix'le anlaşmasının ardından ilk projesinin detayları belli oldu. Çift, ilk projesinde Invictus Oyunları'nı belgesel formatında ekrana getirecek.

Kraliyet ailesindeki görevlerini bırakarak ABD’ye yerleşen Prens Harry ve Meghan Markle, Oprah Winfrey’e verdikleri röportaj sonrası İngiliz medyasının radarında kalmayı sürdürüyor.

Gündeme bomba gibi düşen iddialar sonrası tüm gözlerin üzerlerine çevrildiği çift, Netflix için hayata geçirecekleri ilk projeyi duyurdu. Geçtiğimiz yıl Netflix ile milyonlarca dolarlık bir anlaşmaya imza atan Harry ve Meghan, platform için Invictus Oyunları’nı seyirciyle buluşturacak.

2014 yılında Prens Harry tarafından hayata geçirilen Invictus Oyunları, savaş gazilerinin 9 spor dalında mücadele ettiği bir organizasyon. Harry ve Meghan resmi olarak ilk kez kamera karşısına 2017’de Toronto’da düzenlenen Invictus Oyunları’nda çıkmıştı.

Çiftin kurduğu yapım şirketi Archewell Productions’ın hayata geçireceği projenin ismi ‘Invictus’un Kalbi’ olarak açıklandı. The Times’ın haberine göre, belgesel formatındaki yapımın oyunların perde arkasını ve gazilerin yaşadıklarını anlatması bekleniyor. 2022 Invictus Oyunları, Hollanda’nın Lahey kentinde düzenlenecek.