Fransa Sınıfta Kaldı! Benzema'ya Terörist Suçlaması, 'C' Harfi Yanmayan Restorana Hamas Cezası

Fransa Sınıfta Kaldı! Benzema'ya Terörist Suçlaması, 'C' Harfi Yanmayan Restorana Hamas Cezası
İsrail’in Filistin’e düzenlediği saldırılar sonrası Fransa sınıfta kaldı. Filistin'e destek veren dünyaca ünlü Fransız golcü Karim Benzema'ya tepkilerin boyutu giderek artıyor. Fransa polisi dün akşam ise alarma geçti. Işıklı tabelasında'C' Harfi Yanmayan Restorana 'Hamas' Cezası kesildi.

İsrail’in Filistin’e düzenlediği saldırılar sonrası sosyal medya hesabından Gazze’ye yönelik destek paylaşımları yapan Benzema, Fransa’da gündeme oturdu.

Filistin'e destek veren Benzema'ya Fransa'daki tepkilerin dozajı giderek artıyor... Sosyal medyadan küfürlere maruz kalan, terörist olmakla suçlanan milli oyuncunun şimdi de Fransız vatandaşlığından atılması ve Ballon d'Or ödülünün alınması isteniyor.

RESTORANA HAMAS CEZASI

Fransa'da "Chamas Tacos" isimli restoranın ışıklı tabelasındaki "c" harfinin arıza yapması polisi harekete geçirdi.

Olay, Fransa'nın Rome bölgesindeki Valence’deki bir restoranda dün akşam meydana geldi.

Restoran çalışanlarınca videoya alınan anlar, sosyal medyada viral oldu.

Videoda, polisler, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine restorana geldiklerini ve konunun Belediye Başkanı'na gidecek kadar büyük bir mesele haline geldiğini dile getirdi.

Çalışanlardan birinin "Bu biraz komik, kusura bakmayın. Sönmüş bir 'c' harfi için polis bizi görmeye geldi" dediği duyuldu.

Çalışanlar, tabeladaki "c" harfinin 6 aydır sönük olduğunu ve bunun yeni bir durum olmadığını anlattı ancak polis, arıza giderilene kadar işletmenin kapalı kalacağını belirtti.

SELAMÜNALEYKÜM GÖZALTISI

Paris'te Avukat Nabil Boudi, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, bir kadın müvekkilinin oturduğu binadaki işçilere "selamünaleyküm" dediğini duyan komşusu tarafından polise şikayet edildiğini aktarmıştı.

Avukat Boudi, şikayet kapsamında gözaltına alınan kadın müvekkilinin bir süre sonra serbest bırakıldığını açıklamıştı.

Etiketler :