Ev fiyatına ABD'de ada... Satın almanın şartları var

Ev fiyatına ABD'de ada... Satın almanın şartları var
ABD'nin kuzeydoğu kıyısında bulunan Ducks Ledges adlı ada 399 bin dolara satışa çıkarıldı. Adayı satın almak isteyenlerin burada bir gece geçirmesi gerekiyor.

ABD'nin Maine eyaleti yakınında bulunan Ducks Ledges adlı ada satışa çıkarıldı. Nispeten uygun fiyatıyla dikkat çeken 1,5 dönümlük adanın fiyatı 399 bin dolar (yaklaşık 6,8 milyon lira) olarak belirlendi. Adanın üzerinde aynı zamanda yeni sahibini bekleyen bir ev de yer alıyor.

Duck Ledges adasının sahibi ve satışından sorumlu emlakçı Billy Milliken,Maine'den tekneyle 10 dakika uzaklıkta olduğunu belirterek, "Ada şehirdeki gürültü ve ışık kirliliğinden uzakta. Burada, geceleri hava karanlık ve güzel olur" dedi.

abd1-001.jpg

'Adayı satın almak isteyenlerin burada bir gece geçirmesi gerekiyor'

2007'den beri adanın sahibi olan Milliken, potansiyel alıcıların istediği 399 bin dolarlık fiyatı karşılamalarının yanı sıra bir şartı daha olduğunu söyledi. Ducks Ledges ile ilgilenen herkesin adada bir gece geçirmeye ve Milliken'i kazanmaya hazır olması gerekiyor.

Milliken, "Adayı satın almak isteyenlerin burada bir gece geçirmesini istiyorum. Bunun nedeni ise yeni sahibinin adanın güzel manzarasının değerini anlaması, ama aynı zamanda burada karşılaşacağı zorluklarla uğraşmaya istekli olmalı” ifadelerini kullandı.

abd2.jpg

Ducks Ledges'in yeni sahibine verilmeyen modern konforlar arasında akan su ve ısı yer alıyor. Milliken, konukların tuvalet ihtyiacını gidermek için, kır evine kısa bir mesafede bulunan kulübeyi kullanması gerektiğini aktardı.

Etiketler :