Ermenistan Başbakan'ı Paşinyan mezarlıktan kovuldu

Ermenistanın Başbakanı Paşinyan Dağlık Karabağ savaşında ölen Ermeni askerin mezarına çiçek bırakmak isterken ailenin tepkisi ile karşılaştı. Ölen askerin yakını "size izin vermiyorum" diyerek çiçek bırakmasını engelledi.

Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'dan Azerbaycan'a saldırmasıyla başlayan savaşta yenilginin faturasının kesildiği Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'a tepkiler sürüyor.

ekran-resmi-2021-04-18-17-45-33.png

Azerbaycan ile 44 gün süren Dağlık Karabağ savaşında büyük hezimete uğrayan Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan, Vayots Dzor bölgesini ziyareti sırasında ölen Dağlık Karabağ'daki savaşta ölen bir Ermeni askerinin mezarına çiçek bırakmak isterken ailenin tepkisiyle karşılaştı.

ekran-resmi-2021-04-18-17-46-14.png

"Size izin vermiyorum, gidin"

Mezarın başında bekleyen Ermeni askerin yakını ise Paşinyan'ın karşısında durarak, "Bu benim kardeşimin mezarı. Buna hakkım var ve size izin vermiyorum. Gidin. Hiçbir yetkili, kardeşimin bedenini bulmak için yardımcı olmadı, aksine bu çabalarımıza müdahale ettiler" ifadelerini kullandı. Paşinyan, aileden gelen tepki üzerine Ermeni askerin mezarının başından ayrıldı.

İHA