Erdoğan'dan Suriye mesajı: Güvenlik koridorunu en kısa sürede tamamlayacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyarbakır annelerinin devam eden nöbetlerinin bininci gününde düzenlenen etkinliğe telefon bağlantısıyla katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Suriye'nin kuzeyine yönelik, "30 kilometre derinliğindeki güvenlik koridorunu inşallah en kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Mayıs 2022 15:15
Erdoğan'dan Suriye mesajı: Güvenlik koridorunu en kısa sürede tamamlayacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyarbakır annelerinin evlat nöbetinin bininci gününde düzenlenen programa telefon bağlantısıyla katıldı. Suriye'nin kuzeyine yönelik 30 kilometrelik güvenlik koridorundan bahseden Erdoğan, "En kısa sürede tamamlayacağız" dedi.

'Tamamen ortadan kaldıracağız'

Erdoğan Suriye'nin kuzeyini işaret ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü: "Suriye sınırlarımız boyunca adım adım kurmakta olduğumuz 30 kilometre derinliğindeki güvenlik koridorunu inşallah en kısa sürede tamamlayacağız. Böylece çocuklarımızı kandırıp dağa götüren mekanizmayı tamamen ortadan kaldırmış olacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Diyarbakır annelerine seslenerek, "Bu ülkenin siz Diyarbakır annelerine çok büyük şükran borcu vardır. Bu milletin siz Diyarbakır annelerinin mücadelesinden alacağı çok ders vardır. İnşallah bu tablo nesiller boyunca kulaktan kulağa aktarılarak geleceğimizi aydınlatan bir ışığa dönüşecektir. Bir kez daha her birinize teşekkürlerimi sunuyor, Rabb'imden bir an önce evlatlarınıza ve yakınlarınıza kavuşmanızı diliyorum. İstanbul'dan sizlere selam, sevgi ve saygılar sunuyorum" ifadelerini kullandı.