Erdoğan'dan NATO zirvesinde Rum liderle temas

Erdoğan'dan NATO zirvesinde Rum liderle temas
İspanya'nın ev sahipliğinde başkent Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkat çeken bir fotoğrafı daha gündeme geldi.

Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "gayrı resmi" yemeğe katıldı. Yemekten fotoğraflar servis edilirken, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de Erdoğan'ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya geldiği kareyi yayınladı.

Çakırözer fotoğrafı, "İki gün önce uyardık! İşte fotoğrafı...Türkiye’nin tanımadığı GKRY lideri Madrid’de NATO Zirvesi'nde! Anlaşılıyor ki asıl veto bu akşam kalkmış!" notuyla paylaştı.

Erdoğan'ın, Anastasiadis ile ayaküstü sohbet ettiği görülen kare akıllara, Cumhurbaşkanının Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis için söylediği sözleri getirdi.

Erdoğan, Mayıs ayı sonunda kabine toplantısı ardından yaptığı açıklamada, "Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle böyle bir görüşme yapmayı asla kabul etmiyorum. Çünkü biz sözünde duracak, şahsiyetli, onurlu siyasetçiler ile yola gideriz. Bundan sonrasını Miçotakis kendisi düşünsün. Kimlerle görüşecekse, kimlere nasıl üsler kurduracaksa buyursun kurdursun; biz bize yeteriz" ifadelerini kullanmıştı.