AİHM’nin Önünde Can Atalay Eylemi

Tutuklu milletvekili Can Atalay için Strasbourg'da eylem yapan Strasbourg Demokrasi Platformu, "Siyasi tutsakları serbest bırakın" çağrısında bulundu.

Gezi davası tutuklusu Can Atalay'ın serbest bırakılmamasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde yaptıkları eylemle protesto eden Strasbourg Demokrasi Platformu, yargıyı kullanarak hukuk düzenini alaşağı etmeye çalışanlara geçit vermeyeceklerini kaydetti.

Avrupa insan hakları Mahkemesi (AİHM) binası önünde düzenlenen basın açıklamasına; CHP Strasbourg, TİP Strasbourg, DEM Strasbourg, Strasbourg Alevi Kültür Derneği, KEHL Alevi Kültür Derneği, FUAF ve DİDF destek verdi.

can-atalay4.jpg

“SARAYIN MİLİTANLARINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ!”

Buradan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi önünden bir kez daha hukukçu kimlikleriyle değil de sarayın militanı olarak hareket edenlere ve yıllardır gerek kayyum atamalarıyla gerekse milletvekili dokunulmazlıklarını anayasaya aykırı şekilde kaldırıp milletin egemenliğini ve anayasal düzeni esir almaya çalışanlara sesleniyoruz: Yargıyı kullanarak hukuk düzenini alaşağı etmenize geçit vermeyeceğiz.

Başta Can Atalay, Gezi davası tutukluları: Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Çiğdem Maten, Osman Kavala ve Halkların Demokratik Partisi Eş genel başkanı Selahattin Demirtaş olmak üzere tüm siyasi tutsakları serbest bırakın.”

Etiketler :