ABD’de liseye silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

ABD'nin Michigan eyaletindeki bir lisede gerçekleştirilen silahlı saldırıda, 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken 6 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Aralık 2021 09:53
ABD’de liseye silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Oakland İlçe Şerif Ofisi, Oxford Lisesi'nde bir öğrencinin okula getirdiği silahla 6 kişiyi yaraladığını, 3 kişiyi de öldürdüğünü açıkladı.

Şerif Yardımcısı Mike McCabe, tutuklanan lise öğrencisinin silahından 15 ile 20 arasında kurşunun çıktığını tespit ettiklerini, tutuklama sırasında saldırganın direnmediğini ifade etti.

Zanlının saldırının nedenine ilişkin konuşmayı reddettiğini belirten McCabe, "Geldiğimiz noktada yalnız hareket ettiğine inanıyoruz" dedi.

Saldırgan 15 yaşında

Öğle saatlerinde, ABD'nin Michigan eyaletindeki bir lisede gerçekleştirilen silahlı saldırıda, 4 ila 6 kişinin yaralandığı, olayla ilgili 1 kişinin gözaltına alındığı açıklanmıştı. Saldırganın aynı okulda eğitim gören 15 yaşında bir erkek olduğu bildirildi.

Oakland İlçe Şerif Ofisi tarafından, Oxford Lisesi'ne bir SWAT timi ile havadan helikopterle müdahale edildiği bilgisi paylaşılmıştı.

Saldırının yaşandığı okul tahliye edilirken, yetkililer, 40 yıla yakın süredir Michigan'da benzer bir saldırı yaşanmadığını kaydetmişti.

KAYNAK: Anadolu Ajansı