Davutoğlu: Erdoğan, Selçuk Özdağ'ı aradığında "Geçmiş olsun" demedi

Davutoğlu: Erdoğan, Selçuk Özdağ'ı aradığında "Geçmiş olsun" demedi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın Selçuk Özdağ'a 'geçmiş olsun' demediğini açıkladı. Davutoğlu, Erdoğan'ın Bahçeli'den gelecek tepkiden çekindiğini söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Karar TV'deki yayında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'la telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Erdoğan'ın telefonda 'geçmiş olsun' demediğini söyleyen Davutoğlu, "Sayın Erdoğan telefon görüşmesinde ‘Geçmiş olsun’ demiyor, ikincisi failleri bulacağız da demiyor. Olayı ciddiye almamaktadır bu" dedi.

Davutoğlu, Bahçeli’nin “çok tehlikeli mesajlar verdiğini” belirtti ve “Erdoğan, şu anda 28 Şubatçıların vesayeti altında” dedi.

Davutoğlu, "Selçuk Bey dün bir ameliyat geçirdi. Bu öldürme kastıyla yapılan bir eylemdir. Fiilen içinde silahlı vardır. Beş kişiden ikisi silahlı. Selçuk Bey, geçmişte tecrübelerinden hareketle tedbirli davranmasaydı, ‘Kıymetli bir siyasetçiydi, çok üzüldük’ diye cenazesinde konuşuyor olacaklardı” diye konuştu. 

Davutoğlu, "Bahçeli, 4 koalisyon teklifimi de reddetti. Bakan istedik, onu da vermedi. Tuğrul Türkeş, o zaman Bakanlık teklifimi kabul ederek Bahçeli'nin oyununu bozdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı çok tehlikeli mesajlar veriyor. Bahçeli de kutuplaşma dilini körüklüyor. Türkiye'yi şiddet sarmalına dönüştürmeye çalışıyorlar. Bu gidişat, çok endişe verici." ifadesini kullandı. 

Davutoğlu açıklamalarında şunları kaydetti: 

"Hayal kırıklığı içindeyim. 8 saat sonra AK Partililerden açıklama geldi Selçuk Bey’le ilgili. Allah aşkına selam verdiğiniz birine böyle bir şey olsa 8 saat bekler misiniz? Niye hepsi yeşil ışık bekliyor? Niye Gelecek Partisi’ne saldırıyorlar? Çünkü biliyorlar ki oyunun akışı Gelecek Partisi’nin doğuşuyla değişti."

'Muhafazakarlar bir daha başı dik dolaşamayacak'

“Sayın Erdoğan’ı buradan uyarıyorum. AK Parti kitlelerini, AK Parti’de hâlâ kaldığına inandığım aklı başında herkesi uyarıyorum. Bundan sonraki ilk aşamada sayın Erdoğan da tasfiye edilecek ve Türkiye’de muhafazakarların -o geniş kitleler böyle aldatıldığı için söylüyorum- bir daha başı dik bir şekilde dolaşamayacakları tarzda bir otoriter rejim kurulacak. Gelecek Partisi bunu engellemek için yola çıktığı için engellenmeye çalışılıyor. Ben AK Parti’de kalmış olsaydım bu süreci yaşatmayacağımı bildikleri için bu çeteler önce beni tasfiye etti. Selçuk Bey de benimle birlikte hareket eden bir arkadaşım.”

'Erdoğan'ı dostu olarak uyarıyorum'

“Sayın Erdoğan’ın bir dahaki seçimi kazanma ihtimali yok denecek kadar azdır ama kazansa bile öyle bir şekilde etrafı kuşatılmış olacak ki Türkiye’de demokrasiden bahsetme imkanı olmayacak” diyen Davutoğlu, "Sayın Erdoğan'ı dostu ve arkadaşı olarak uyarıyorum. Böyle bir bağ kalmadı aramızda ama... Bir dikta rejimi kurulacak, o zaman Erdoğan'ın yanında olacağız. Çevresindeki hiç kimse yanında olmayacak" ifadelerini kullandı.