Çocuk istismarı davasının ilk celsesinde mütalaa - ÖZEL

İstanbul Anadolu 9. Ağır ceza Mahkemesi’nde görülen çocuğun cinsel istismarı davasında savcı sanığın "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Çocukların cinsel istismarı” suçlamalarıyla cezalandırılmasını istedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Kasım 2020 10:29
Çocuk istismarı davasının ilk celsesinde mütalaa - ÖZEL

Halk TV Haber Merkezi

İstanbul Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen çocuğun cinsel istismarı davasında savcı mütalaasını verdi.

Kendi çocuğu ve çocuğuyla arkadaş olan iki çocuğa daha cinsel istismar suçlamasında bulunduğu iddiasıyla yargılanan F.A. isimli erkek hakkında verilen karar istinaf mahkemesince bozulmuştu. Bozma kararının ardından ilk duruşma bugün görüldü.

Tutuklu sanık “kendisine iftira atıldığını” iddia etti.

Savcı ilk duruşmada mütalaasını sundu. Mütalaada sanığın çocuğunu ve arkadaşını okuldan alıp evine getirerek istismarda bulunduğu özetlendi.  Sanığın çocuğunun arkadaşı olan çocuğa bakma görevi olmadığında birer gün arayla iki eylem geçirmesi nedeniyle “zincirleme suç” maddesinin uygulanması gerektiği belirtildi. Kendi çocuğuna yönelik ise alıkoyma suçundan beraatına karar verilmesi istendi.

Savcı, çocukların beyanları ve beyanları alınmasında hazır bulunan psikolog, sosyal çalışmacı, müşteki beyanlarından hareketle sanığın     “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Çocukların cinsel istismarı” suçlamalarıyla cezalandırılmasını istedi.

Sanık ve avukatları tahliye talep etti. Mahkeme tutukluluk halinin devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma 16 Aralık  2020’de.