Cin çıkarma ayinleri Rusya'da infial yarattı, Kilise "Bize getirin" dedi

Cin çıkarma ayinleri Rusya'da infial yarattı, Kilise "Bize getirin" dedi

Rusya’da ‘cin çıkarma ayinleri’ esnasında çocuk istismarlarının yaşandığına dair videolar yayıldı. İstismar videolarının yayılması sonrası Rus Ortodoks Kilisesi, cin çıkarma için kiliseye başvurmalarını önerdi.

RT’de yer alan habere göre; papaz Volokolamsk Metropoliti Hilarion, “Kilisede şeytan çıkarma denen bir uygulama var. İçine cin kaçmış bir kişi rahiplere getirilmeli” diye konuştu.

Geçtiğimiz ay Rusya’nın Volgograd kentinde bir çocuğun ‘cin çıkarma ayini’ esnasındaki görüntüleri ortaya çıkmıştı. Görüntülerde çocuğun acı içinde çığlıklar atıp kriz geçirdiği görülüyordu. Bu görüntüleri “Tamamen kabul edilemez” olarak yorumlayan Hilarion, böylesi bir ayinin kilise öğretilerine aykırı olduğunu belirtti. Hilarion, çocuklar üzerinde böyle bir işlem yapılmadığını belirterek “En önemlisi bazı akıl sağlığı sorunlarını şeytani sahiplenmeyle karıştırmamanız gerekiyor” dedi.

Geçtiğimiz yıl da Moskova’da bir kadın, oğlunun cin çıkarma ayininde ölmesi üzerine gözaltına alınmıştı.

Rusya Sağlık Bakanlığı, 2017 yılında bir rapor yayımlamış ve ülke genelinde 1 milyona yakın kişinin şifacı, medyum ve cinci sıfatlarıyla para kazandığını ortaya koymuştu.