CHP'li Tanrıkulu: AK Parti’nin sahipleri bu zihniyet ve bu aktörlerdir

Emekli Korgeneral Alan, emekli Albay Eken, Alaattin Çakıcı ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın fotoğraf paylaşması üzerine CHP'li Tanrıkulu "bu iktidarın sahibi biziz, iktidar biziz’ diyorlar" değerlendirmesinde bulundu.

Emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Albay Korkut Eken, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar Bodrum'da bir araya gelmişti.  Bodrum Yalıkavak Marina'da bir araya gelen dört ismin birlikte verdiği fotoğrafı, Üzeyir Çakmaktaş Twitter hesabından paylaştı. Çakmaktaş paylaşımında "Türk Devleti ilelebet varolsun diye her zorluk ve meşakkati gögüsleyen,zindan dahil bu uğurda en ağır bedelleri ödeyen kahramanlarımız: Alaattin Çakicı,Mehmet Ağar,Engin Alan,Korkut Eken." diye yazdı.

Halk TV ekranlarında fotoğrafı değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu "Bu fotoğrafla ortaya çıkan tablo şu; bu aktörlerler ‘bu iktidarın sahibi biziz, iktidar biziz’ diyorlar. Biz bunu gördük, mesajı aldık. Ben AK Parti'yi merak ediyorum. Biz mesajı aldık, acaba kendileri nasıl mesajı almışlar." dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu o fotoğrafa ilişkin şöyle konuştu:

"Eski derin devletin yeni sahibi Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Sonuçta eski derin devletin neye tekabül ettiğini biliyoruz. Tekabül ettikleri; Faili meçhul cinayetler, yolsuzluklar, bir sürü ağır insan hakları ihlalleri, bir sürü kirli ilişkiler, organize suç birlikteleri.  Derin devletin aktörleri bunların failleriydi. Adalet ve Kalkınma Partisi özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra zihniyet olarak buna evrildi. Derin devletin tüm yöntemlerini kullanır hale geldi ve derin devlet zihniyetinin sahibi oldu. Bu fotoğrafla ortaya çıkan tablo şu; bu aktörlerler ‘bu iktidarın sahibi biziz, iktidar biziz’ diyorlar. Biz bunu gördük, mesajı aldık. Bu fotoğraf yanlışlıkla paylaşılan bir şey değil. Uzun zamandır bunları açık açık göstermek istiyorlar. Bu aktörler mesajlarını çekinmeden veriyorlar. AK Parti’nin sahipleri bu zihniyet ve bu aktörlerdir. Ben AK Parti'yi merak ediyorum. Biz mesajı aldık, acaba kendileri nasıl mesajı almışlar."