CHP'li Altay'dan Erdoğan'a: Damadın tamtakır ettiği boş hazine...

Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hazinemiz hamdolsun tamamen esnafımızın, milletimizin emrindedir” sözlerine Meclis kürsüsünden yanıt verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Şubat 2021 13:46
CHP'li Altay'dan Erdoğan'a: Damadın tamtakır ettiği boş hazine...

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Hazinemiz hamdolsun tamamen esnafımızın, milletimizin emrindedir” sözleri için, “Damadının tamtakır ettiği hazineyi milletin emrine versen ne olur? Boş kasa milletin emrinde olsa ne olur, esnafın emrinde olmasa ne olur?" sözleriyle karşılık verdi. 

CHP'li Altay'ın TBMM’de basın toplantısındaki konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Boş kasa milletin emrinde olsa ne olur?"

Beyefendi diyor ya, ‘hazineye milletin ve esnafın emrine verdim’ diyor. Damadının tamtakır ettiği hazineyi milletin emrine versen ne olur? Bizi kıskanıyor dediğin Almanya'nın ortaya koyduğu, 414 milyar dolar, sen 7 milyar dolar. Damada Merkez Bankası kasasını boşalttırmasaydın, belki sen de 20 milyar dolar koyardın. Boş kasa milletin emrinde olsa ne olur esnafın emrinde olmasa ne olur? Beşli Çetenin hak edişlerini tıkır tıkır ödüyorsun, ayıp Sayın Erdoğan... Çok da vatandaşla göz göze gelemiyor, uzaktan çay fırlatmakla yetiniyor. İnsan biraz utanır. Almanya'da, Fransa’da esnafın borç batağındayız diye feryat ettiğini duymuyoruz. Hiçbir Avrupa ülkesinde askıda ekmek yok. Erdoğan, milletin derdi başka senin ki başka... Millet ‘ekmek’ diyor ‘iş’ diyor ‘aşı’ diyor, sen diyorsun ki bunların alayı ‘terörist’… Bu milleti bu toplumu gererek nereye varacaksın.

"Ayrıcalıklı FETÖ'cüler hala var"

Görüyorum FETÖ ile mücadele göze batan çöpler, halının altına saklanıyor. Serdar Atasoy, albaylıktan tuğgeneralliğe terfi ettiriliyor ve Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanı olarak görevlendiriliyor. 2017’de bu arkadaş FETÖ soruşturması geçirmiş takipsizlik almış, Kara Kuvvetleri Komutanı Ümit Dündar bu terfiye karşı çıkıyor. Kara Kuvvetleri Komutanı, terfiyen tuğgeneral olan vatandaşı atandığı göreve başlatmıyor, sakıncalı görüyor. Soruyorum Sayın Erdoğan’a: Kara Kuvvetleri Komutanı’nın bu uyarasına rağmen Serdar Atasoy nasıl atandı, neden terfi etti, neden atandı? Adamı şimdi tutukladılar FETÖ’cü diye, senin Kara Kuvvetleri Komutanın uyarmış ‘bu atama doğru değil’ diye. Şimdi adam tutuklanmış, neyse ki itirafçı olmuş, şimdi adli kontrolle dışarda, bu adama yine kıyak var. Bu adamın kerameti ne Erdoğan? Askeri öğrencileri bile didikleyip hapislerde tutarken, bir albayı ısrarla tuğgeneral yapmanın derdi muradı, sana bunu yaptıran, bunlara cevap ver. Ayrıcalıklı FETÖ’cüler, imtiyazlı FETÖ’cüler hep olmuştur. Hala da var.

"TBMM otoritesine karşı güç gösterisinde bulunma, haddini bil"

Enis Berberoğlu milletvekilimizin, 14'ncü Ağır Ceza’da üç gün önce verilen ikinci Anayasa Mahkemesi kararı sonrasında verilen kararı bugün Meclis Başkanlığı’mıza intikal etti. İnşallah en kısa sürede karar TBMM bilgisine sunulmak suretiyle, Enis Berberoğlu, parlamento sıralarında 83 milyon vatandaşımız için bizlerle devam edecek. Ama enteresan bir şey oldu. 14. Ağır Ceza, bir intikam alırcasına Enis Berberoğlu’nun yeni fezlekesini değiştirmiş, hadde bak, cürete bak. Yepyeni bir fezlekeyi yollamış, ne diyeyim, milletten utanmaz, Allah’tan korkmaz, korksa korka Erdoğan’dan korkar. Sayın Erdoğan, bunlar Allah’tan korkmuyor, senden çekiniyorlar, biraz ayar ver, biraz hukukun içinde kalsınlar. 14 Ağır Ceza Başkanı’na bir uyarı daha yapıyorum: TBMM otoritesine karşı güç gösterisinde bulunma, haddini bil.

ANKA