Cezada indirim için 'ilişki' iddiası

Ankara’nın Çubuk ilçesinde (31 Aralık 2019) Ramazan Dirgen isimli bir erkeğin Nazmiye Koyuncu’yu öldürmesiyle ilgili davanın üçüncü duruşması 10 Kasım 2020'de (yarın) Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 14.30'da görülecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Kasım 2020 01:27
Cezada indirim için 'ilişki' iddiası

İrem YILDIRIM - Halk TV

“Canavarca Hisle veya Eziyet Çektirerek Öldürme, Kişinin Ölmesinden Yararlanarak Hırsızlık, Nitelikli Olarak Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme” suçundan tutuklu yargılanan Ramazan Dirgen, öldürdüğü Nazmiye Koyuncu ile ilişkisi olduğunu iddia ederken, bununla ilgili herhangi bir kanıt yok. İddianamede ise Ramazan Dirgen’in savcılık ifadesi ve emniyet ifadesinde değişiklik yaptığına dikkat çekiliyor. 

Nazmiye Koyuncu ile ilişkisi olduğunu iddia eden Ramazan Dirgen’in iddialarını HTS kayıtları ve tanıkların ifadeleri yalanlıyor. Son iki yılda hiçbir şekilde telefon görüşmesi yapılmadığı gibi Dirgen, Nazmiye Koyuncu’nun telefon numarasını dahi bilmiyor. Instagram hesabı üzerinden konuştuklarını iddia eden Dirgen’in söylemlerini ise Nazmiye Koyuncu’nun eşinin ve Dirgen’in boşanma aşamasında olduğu eşinin mahkemede verdiği tanık ifadeleri yalanlıyor. Nazmiye Koyuncu’nun eşi; Nazmiye Koyuncu’nun telefonunun şifresinin olmadığını, telefonun sürekli elinde olduğunu ve böyle bir şey olsa göreceğini mahkemedeki ifadelerinde beyan ediyor. 

Eşinin kanser olduğunu iddia ederek para toplamış

Dirgen’in boşanma aşamasında olduğu eşi mahkemede, Ramazan Dirgen’in çevreye eşinin, kendisinin kanser olduğunu iddia ederek para topladığını söylüyor. Ramazan Dirgen’in sosyal medya hesaplarında Nazmiye Koyuncu ile ilgili hiçbir şey görmediğini de ekliyor.

Halk TV'ye konuşan Koyuncu ailesinin avukatı Serhat Tolga Sezer ‘ilişki’ iddialarına, “Bu sadece tanığın canavarca işlediği bir cinayeti örtbas edebilmek için, başka yere çekmek için uydurduğu bir senaryo. Bu açık ve net ortada. Gönül ilişkisi iddiasını ortaya koyabilecek tek bir kanıt dahi yok” açıklamasını yaptı. 

“İndirim almak için ilişkilerinin olduğu yalanını söylüyor”

Nazmiye Koyuncu’nun kuzeni Zahide Çetin ve Nazmiye Koyuncu’nun annesi de ilişki gibi bir durumun söz konusu olmadığının altını çizerken, Nazmiye Koyuncu’nun cinayetten hemen önce bebek mevlidi düzenlediğini, birçok kişinin geldiğini ve bunun bilindiğini anlattı. İddiaları sorduğumuzda Zahide Çetin, “Mevlitte takılan altın ve paralardan haberleri vardı. Hırsızlık için kuzenimi öldürdü, indirim almak için ilişkilerinin olduğu yalanını söylüyor” dedi.

İfadelerde değişiklik

Nazmiye Koyuncu ile uzaktan akraba olan Ramazan Dirgen eve girerken cebinde bir ekmek bıçağı olduğunu da iddianamedeki ifadesinde belirtiyor. İddianamede dikkat çeken detay ise emniyet ifadesinde söyledikleri ile savcılıkta verdiği ifadelerin tutuşmaması. Emniyet ifadesinde bıçağı salonda televizyonun üzerinden aldığını söylese de sonrasında ikinci bıçağı mutfak çekmecesinden aldığını söylüyor. Dirgen, cinayeti işledikten sonra Nazmiye Koyuncu'nun cüzdanını ve ziynet eşyalarını alıp evden çıkıyor.