Denizden Çıkanlar Pes Dedirtti! Denizden 2,5 Ton Çöp Toplandı

Başta cam ve plastik şişe olmak üzere lastik, denizden çıkan olta ve branda gibi atıklar görenlere 'pes' dedirtti.

Muğla Bodrum'da 'Denize en çok mavi yakışır' sloganı kapsamında deniz dibine dalıp temizlik yapan dalgıçlar denizden 2,5 ton çöp topladı.

Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte hem deniz dibi hem de kıyı temizliği yapıldı.Temizlik çalışmasına Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, dalgıçlar, lise öğrencileri ve birim amirleri katıldı.

Dalgıçlar tarafından 1,5 saatlik çalışmanın sonunda denizden başta cam ve pet şişeler olmak üzere branda, otomobil lastiği, olta gibi atık maddeler çıkarıldı. Denizden çıkan 2,5 ton çöp sahilde sergilendi. Çöpler, görenler 'pes' dedirtti. Etkinlikte öğrencilere pilav ikram edilirken, çıkan atıklar bertaraf edilmek üzere belediye ekipleri tarafından bölgeden alındı.

mugla.png

TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK

Etkinlikte konuşan Mandalinci, “Yalıkavak'tan bir kıyı temizliğiyle başladık ve belediyemizden 13 gönüllü dalgıç arkadaşımız 'Denize en çok mavi yakışır' sloganı kapsamında bir temizlik faaliyeti yürüttüler. 10 yıldır belediyemizde devam eden bir çalışma ve sezona girişte türlü mahallelerde bu çalışmaları yapıyoruz. 1.5 saatlik çalışmada yaklaşık olarak 2,5 ton denizden atık çıkardılar. Kıyıdan ise yaklaşık 1,5-2 tona yakın atık topladık. Göreve geldikten hemen sonra Bodrum'da bir temizlik seferberliği başlattık. Biz önce çevremizi, doğamızı yaşadığımız kenti ve tabi ki ülkemizi Türkiye'mizi temiz tutacağız" dedi.

Kaynak:DHA