Ceren Özdemir'in katili mahkemeye gelmek istemedi

Ceren Özdemir'in katili mahkemeye gelmek istemedi

Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç, olayın ardından firari iken kendisini yakalayan 2 polis memurunu yaraladığı gerekçesiyle görülen davanın duruşması görüldü.

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i bıçaklayarak öldüren cezaevi firarisi Özgür Arduç, ağırlaştırılmış müebbet cezası almıştı. Arduç olayın ardından firari iken kendisini yakalayan 2 polis memurunu yaralamıştı. Bu olaya ilişkin yargılanan Arduç'un davasının duruşması görüldü. Özgür Arduç'un mahkemede, mahkeme başkanının, "Söylemek istediğin bir şey var mı?" sorusuna "Daha uzayacak mı mahkeme? Duruşmaya çıkmak istemiyorum" yanıtını verdiği öğrenildi. 

Özgür Arduç'un yargılandığı davanın 5'inci duruşması bugün görüldü. Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya polis memurları Zeki Çelik ve Haydar Değerli katılmazken, taraf avukatları salonda hazır bulundu. Van'da cezaevinde olan Özgür Arduç ise duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katıldı. Özgür Arduç, mahkeme başkanının, "Söylemek istediğin bir şey var mı?" sorusuna, "Daha uzayacak mı mahkeme? Mahkeme yine gün mü atacak? Duruşmaya çıkmak istemiyorum" yanıtını verdiği belirtildi. Duruşma kati raporun mahkemeye henüz ulaşmaması nedeniyle 6 Temmuz'a ertelendi.