Celal Ülgen adliyeleri anlattı: Durum fecaat, salgın yayılıyor - ÖZEL

Avukat Celal Ülgen, başta Kartal'daki Anadolu Adliyesi olmak üzere adliyelerde salgınla mücadele noktasında eksikler olduğunu ve durumun kötüye gittiğini söyledi. Ülgen, "Avukatlar arasında salgın yayılıyor, duruşmaların ertelenmesi lazım" diye konuştu.

Avukat Celal Ülgen, Halk TV’de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk oldu. Programın ikinci bölümünde, koronavirüs salgını ve iktidarın bu salgınla mücadeleye yönelik politikaları tartışıldı. Hasta sayısının 3 binlerin üzerine çıktığı bu günlerde, vaka sayıları ise hükûmet tarafından açıklanmıyor.

Yoğun bakımlardaki doluluk oranları artarken, bazı illerin valileri “Doktorlar hasta seçmek zorunda kalabilir” uyarılarında bulunuyor. Başta sağlıkçılar olmak üzere birçok meslek grubu da risk altında.

"Avukatlar arasında salgın yayılıyor"

Bunlardan biri de adliye çalışanları. İstanbul’un Kartal ilçesinde bulunan Anadolu Adliyesi’ni örnek gösteren Celal Ülgen, “Burada katlar arasında merdiven yok. Asansöre binmek zorundasınız. Yirmi kişi tek bir asansörde aynı hava soluyor. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde de asansörler kalabalık ama Anadolu Adliyesi’nde durum fecaat” ifadelerini kullandı.

Avukatlar arasında salgının yayıldığını söyleyen Ülgen, “Duruşmaların ertelenmesi lazım. Başka türlü bununla mücadele edilemez” diye konuştu.