Banka Hesabınızı Boşaltan Bu 3 Uygulamayı Telefonunuzdan Hemen Silin

Banka Hesabınızı Boşaltan Bu 3 Uygulamayı Telefonunuzdan Hemen Silin
Üç uygulama, banka bilgilerini çalıyor. Google Play'de bulunan üç uygulamada kötü amaçlı yazılım tespit edildi. Android kullanıcılarına "hemen silin" uyarısı yapıldı.

Bilgisayar korsanları, insanların kazandıkları paraları ve kişisel bilgilerini hedef alarak, son derece zararlı yeni taktikler geliştiriyorlar.

Google Play Store'da listelenen üç Android uygulamasında XploitSPY adlı bir banka bilgisi çalan truva atı keşfedildi. Siber güvenlik uzmanları, bu uygulamaların derhal Android cihazlardan silinmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Mobil sektörün ilerlemesi, kötü niyetli yazılımların sayısında ciddi bir artışa neden oldu. Bilgisayar korsanları, insanların kazandığı paraları ve kişisel bilgilerini hedef alarak, oldukça tehlikeli yeni yöntemler geliştirmeye devam ediyorlar.

Özellikle, kötü amaçlı yazılım içeren mobil uygulamaların sayısı artıyor. Google Play Store'da bulunan üç Android uygulamasında XploitSPY adında bir truva atı tespit edildi. Uzmanlar, bu tür yazılımların hızla tespit edilip, yüklü oldukları cihazlardan derhal kaldırılması gerektiğini vurguluyor.

Uzmanlar Uyarıyor

ShiftDelete'in bildirdiğine göre, siber güvenlik yazılım firması ESET'teki araştırmacılar, Google Play Store'da listelenen üç uygulamada XploitSPY adlı bir truva atı bulunduğunu paylaştı. Bu zararlı yazılımın, mesajlaşma fonksiyonu sunan bu üç uygulamada gizlendiği ve cihazdaki kişisel bilgileri ele geçirdiği, hatta banka uygulamalarına bile erişebildiği belirtiliyor.

İşte truva atı içeren üç Android uygulaması:

  • Dink Messenger
  • Sim Info
  • Defcom