Bildiri dağıtan kadınların üzerine araç süren grup: Böyle giyinmeye utanmıyor musunuz?

Bildiri dağıtan kadınların üzerine araç süren grup: Böyle giyinmeye utanmıyor musunuz?
Bahçelievler'de geçtiğimiz günlerde bildiri dağıtan TKP'li bir grup kadına saldırı oldu. Saldırıda bir kişinin ayağı ezildi, bir kadın ise yüzünden yaralandı.

Hakkı Hacınebioğlu - Halk TV

Bahçelievler’de bildiri dağıtan bir grup kadına, geçtiğimiz günlerde saldırı oldu. Saldırıda bir kişinin ayağı ezildi, bir kadın da yüzüne aldığı darbeden dolayı yaralandı. 

“Bir arkadaşımızın ayağı ezildi”

İstanbul Bahçelievler'de 4 Ekim’de Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi bir grup kadın bildiri dağıtmak istedi. Saldırının ardından Halk TV’ye konuşan Hande Sav, bir arkadaşlarının üzerine araç sürdüklerini söyledi.

Bulundukları mahalledeki bir evin tarikat üyelerine ait olduğunu ileri süren Sav şöyle konuştu:

Binadan çıkıp laf atmaya başladılar. 'Siz nasıl kadınsınız? Sizin dininiz, imanınız yok. Kadın başınıza ne işiniz var? Sizin yeriniz eviniz. Böyle giyinmeye utanmıyor musunuz?' dediler. Mahalleliyi kışkırtmak için de 'Siz zaten Ermenistan'ı savunuyorsunuz.' dediler. Ermenistan bayrağı açtığımızı iddia ettiler. Sözlü tartışmadan sonra bize saldırdılar. Ben bir arkadaşımızı geri çekmeye çalışırken, bir tanesi arkadan bana saldırdı, çeneme yumruk attı. Daha sonra bir araç da üzerimize sürdü. Bir arkadaşımızın ayağı hafif ezildi.

Etiketler :