Bayraklı Belediye Başkanı Sandal: Bir kişi daha sağ olarak kurtarıldı

İzmir Bayraklı'da enkaz altında kalanları arama-kurtarma faaliyetleri sürüyor. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, bir yurttaşın daha enkazdan sağ olarak kurtarıldığını açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Kasım 2020 14:05
Bayraklı Belediye Başkanı Sandal: Bir kişi daha sağ olarak kurtarıldı

İzmir'de depremin en çok can ve mal kaybına neden olduğu ilçelerden Bayraklı'da iyi haberler de gelmeye devam ediyor. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, bir yurttaşın daha enkazdan sağ olarak kurtarıldığını Halk TV'de açıkladı.

Sandal'ın sözleri şu şekilde:

5 enkazda enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında pandemi süreciyle ilgili tedbir alıyoruz. 450 bine yakın maske dağıtıyoruz. Vatandaşlarımız geceyi sokakta geçiriyorlar. Bu meselede önlemler alınması gerekiyor. Tabii aslolan enkaz altındaki vatandaşlarımızın durumu. Biraz önce sevindirici bir haber aldık. Bir vatandaşımız yan yatmış bir binadan sağ olarak kurtarıldı. Kızılay Kan Merkezi'nin yanındaki binaydı burası. 

Göçen beş apartmanımız birbirine çok yakın noktadalar. Tamamında zaman zaman dinlemeler söz konusu. Ekiplerimiz profesyonel olarak çalışmaları yürütüyorlar. Güvenlik ekiplerimiz emniyeti sağlamış durumdalar.