Bakanlıktan 81 ile genelge: Aşılama programı netleşiyor

Bakanlıktan 81 ile genelge: Aşılama programı netleşiyor
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden 81 ilin sağlık müdürlüklerine gönderdiği genelgede aşılamanın hangi yol izlenerek yapılacağına ilişkin bilgiler yer aldı.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 81 ilin sağlık müdürlüklerine gönderdiği genelge ile koronavirüs aşılarının özel hastaneler ve üniversite hastanelerinde yapılacağını bildirdi. Aşılama için yurttaşlara Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu verileceği de ifade edildi. 

Söz konusu genelgeye göre; koronavirüs aşıları aile sağlığı merkezleri, kamu, özel ve üniversite hastanelerinde oluşturulacak aşı uygulama birimlerinde uygulanacak. 

Genelgede şu ifadelere yer verildi: 

“Bu kapsamda MHRS işlemlerini yürütebilecek yetkinliğe sahip bir personelin MHRS sorumlusu olarak Bakanlığımıza bildirilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda özel ve üniversite (Kamu/Vakıf) hastanelerinin hem MHRS’ye tanımlanması hem de kullanıcıların eğitimi için, irtibata geçilecek ve koordinasyonu sağlayacak Hastane MHRS sorumlusu bilgilerinin, özel ve üniversite hastanelerinde görevli TSİM (Temel Sağlık İstatistikleri Modülü) yetkilileri tarafından aktif.saglik.gov.tr adresinde bulunan ‘MHRS Sorumlusu Tanımlama’ ekranına 4 Ocak 2021 saat 17:00’a kadar tanımlanması hususunda; gereğini rica ederim.”

genelge.jpg

Etiketler :