Bahçeli'ye arşivden yanıt: "Milletin cumhurbaşkanı değil" demişti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kılıçdaroğlu'nun 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesine sert tepki gösteren Bahçeli'ye arşivi işaret etti. Bahçeli o konuşmada Erdoğan için "Benim cumhurbaşkanım değil, milletin cumhurbaşkanı değil" demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdoğan için ‘sözde cumhurbaşkanı’ dedi. Bunun üzerine AKP’li ve MHP’li isimlerden tepkiler geldi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu hakkında 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine en sert tepki gösterenlerden biri de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmuştu. Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu hukuka ve milli iradeye savaş açmakla suçlamış ve “Sayın Cumhurbaşkanı’na sözde demek öz itibariyle Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli ne demişti?

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından Bahçeli’nin eski bir konuşmasını yayınladı. Bahçeli konuşmasında Erdoğan için, “Adalet ve Kalkınma Partisi'nin cumhurbaşkanı olmuştur, milletin cumhurbaşkanı olamamıştır. Mesela benim cumhurbaşkanım değildir. MHP'nin cumhurbaşkanı değildir. Çünkü bir parti üzerine çalışıyor. Sayın Erdoğan'dan cumhurbaşkanı olmaz" ifadelerini kullanmıştı.

"MHP'liler kendi arşivlerini bir gözden geçirsin!"

Özel, bu videoyu “Cumhurbaşkanına sözde diyenleri demokrasi dışı olmakla, tarihin çöplüğüne göndermekle itham edenlere cevap yere göğe koyamadıkları ittifak ortakları Devlet Bahçeli'den gelsin. Bugün bizlerin eleştirilerine tahammül göstermeyen MHP'liler kendi arşivlerini bir gözden geçirsin!” ifadeleriyle paylaştı.

Gündem