Bahçeli: Ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı

Bahçeli: Ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Sözlerine, MHP Çankaya İlçe Başkanlığı'nın tepki çeken 'askıda ekmek' kampanyasına ilişkin yanıt vererek başlayan Bahçeli, "Askıda ekmek kavgası manevi bir görevi ifa hassasiyetidir. Biz askıda ekmek koyduk, ekmeksizler saklandıkları delikten çıktı." dedi.

320 milyar m3'lük doğalgaz rezervinin ardından 85 milyar m3'lük doğalgaz bulunması ile ilgili konuşan Bahçeli, "Ekonomide iyimserliği kamçılamıştır" dedi. Bunu da 'askıda ekmek' tartışmasına bağlayan Bahçeli, "Bu gelişmeler karşısında moralleri bozulan ekmeksizler kendilerini ele vermişlerdir. Askıda ekmek kampanyamıza kara çalanlar utanmalarını bilen gafillerdir." diye konuştu.

Bahçeli'nin satırbaşları ise şöyle:

Bir ekonomist 'İstediğiniz kadar posta arabasını arka arkaya ekleyin bundan tren olmayacaktır' demiştir. Bırakın tren olmayı vagon olmaz bunlardan. Dün önüne konulan çanağı deviren kimliksizlerin zilletin askısında nasıl eridikleri görecekleri günler yakındır. Biz ekmeği askıya koyduk, helalden yana tercihimizi gösterdik. Biz ekmek diyoruz, millet diyoruz, refah diyoruz, bereket diyoruz, beka diyoruz, istiklal ve istikbal diyoruz. Büyük ve güçlü Türkyie'ye Cumhur İttifakı'yla ulaşacağımıza inanıyoruz.

Türkiye, Cumhur İttifakı'yla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle tarihin arkasında koşan, olup bitenleri günü birlik analiz eden bir ülke olmaktan tamamen uzaklaşmıştır. Mücadele eden, müdahale eden bir ülke olarak Türkiye bölgesel ve küresel olayların aktif, etkili bir takipçisidir. Bizden habersiz bir kuşun havalanması söz konusu değildir.