Baba Alpgündüz: İkizler ölmedi, kurtarma çalışması devam ediyor

Enkaz altında kalan Çınar ve Sayra Alpgündüz’ü kurtarma çalışamaları devam ediyor. Baba Alpgündüz, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Kasım 2020 17:29
Baba Alpgündüz: İkizler ölmedi, kurtarma çalışması devam ediyor

Deniz Gez-Halk TV

İzmir’de 6.6 büyüklüğünde yaşanan depreme evlerinde ders çalışan Çınar ve Sayra Alpgündüz’ü kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Sosyal medya üzerinden ikizlerin öldüğüne dair haberleri Baba Alican Alpgündüz yalanladı.  Halk TV’ye konuşan baba Alpgündüz kurtarma ekiplerinin evin çerisine girdiğini ancak ikizleri bulamadığını söyledi. Bunun üzerine çalışmalar binanın merdiven boşluğuna yönlendirildi. İkizlerin ders çalışırken yakalandıkları depremden kurtulmak için dışarıya doğru kaçtığı ve bina çöktüğünde merdiven boşluğunda oldukları tahmin ediliyor. Alpgündüz şimdi çalışmaların bu alanda yapıldığı ve binanın merdiven boşluğuna girilmeye çalışıldığını söyledi. Yayınlanan haberler nedeniyle zor durumda kaldıklarını belirten Alpgündüz eşimiz dostumuz bizi arıyor, sürekli telefonlara bakmak ve durumu anlatmak zorunda kalıyoruz haliyle bu durum çalışmaları da aksatıyor dedi.  Çınar ve Sayra’nın binanın içerisinde hava boşluğunda boşluğunda olduğuna dair kurtarma ekiplerinin ikizlere ulaşmak için çalışmalarını devam ettiğini dile getirdi.