Ayhan Bilgen'den Ümit Özdağ'a yanıt

Ayhan Bilgen'den Ümit Özdağ'a yanıt

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın Kars seçimlerine yönelik açıklamalarına Ayhan Bilgen yanıt verdi. MHP'ye destek verilmediğini söyleyen Özdağ,

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili Kars'ta HDP'nin kazanmaması için MHP'ye destek verilmesi için çabaladığını söylemiş ve “Kars'ta HDP 1.200 farkla kazandı, biz de 900 oy aldık. HDP'nin kazanacağı belliydi, Genel Başkan Akşener'i 3 defa aradım ve Kars'ta seçimlerden çekilmemizi söyledim ama sonuç alınmadı” demişti. Özdağ’a yanıt tutuklanan Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’den geldi. 

Twitter üzerinden Özdağ’a yanıt veren Bilgen şöyle konuştu:

“Herkese selamlar. Sağlık durumum ve moralim yerinde, sizin de iyi olmanızı ümit ediyorum. İyi Parti’nin iç tartışmalarına taraf olmam ama Ümit Özdağ’ın Kars seçimleriyle ilgili bilgisi yanlış. Sadece partisinin 2018 Mv. seçiminde aldığı oy ile 2019 Belediye seçimindeki farka bakarsa İyi Parti’nin MHP’ye destek verdiğini görecektir. Kars’ta bize seçimi kazandıran Ankara’daki siyasetçilerin masa başı hesaplarının Anadolu insanının ferasetiyle bozulmuş olmasıdır.”

d137eea5-d9d8-4320-81f7-4f8752b6fc81-4-5005-c.jpeg