AKP'nin İzmir kongresinden 'lebaleb' görüntüler: Partilileri otobüslerle taşımışlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin Rize kongresinde, "Rize’de salon lebalep dolu" diyerek kalabalıktan övgüyle bahsetmişti. AKP'nin İzmir İl Kongresi'nde de sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı.

AKP'nin İzmir İl Kongresi için pandemi koşullarını ihlal ederek, otobüslerle partililerin taşındığı otobüslerin görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşan CHP İzmir Milletvekili Sertel, "Yüzlerce otobüs, minibüs çevre il, ilçe ve köylerden AKP İzmir İl kongresine insan taşıdı. Normal zaman olsa 'İzmir’i gördüler, gezdiler' diye hoşgörü ile bakabiliriz ancak böyle dönemde virüsü en ücra noktalara taşımanın yolunu açanların sorumsuzluğunu affetmek mümkün mü?" diye sordu.

HES kodlarına bakılmadı 

AKP'nin pandemi önlemlerine uyulmadığının görüldüğü görüntüler, eleştirilere neden oldu. HES kodlarına bakılmadan içeri alınan partililerin, merdivenlerdeki yığılmaları ve mesafe kontrolünün kaybolması dikkat çekti. 

3 ayrı polis noktasından aranıp salona alınan partililerin merdivenlerde yoğun bir kalabalık oluşturduğu görüldü. Mutasyonlu virüsün hızla yayıldığı süreçte, yaşanan görüntüler sosyal medyada tepki çekti.

Diğer yandan, protokol ve basın mensupları salona HES kodlarına bakılarak alınırken, partililer için bu kontrolün yapılmaması dikkat çekti. 

Erdoğan, kalabalığı övmüştü 

Partisinin Rize kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bakın bir kongre yapıyoruz, salgının olduğu bir dönemde kongre yapıyoruz ve Rize’de salon lebalep dolu" diyerek övgüyle bahsetmişti.

kapak-142312.jpgeu2bsjlxmaemugp.jpegeu1oitmxaaufmul.jpeg

ANKA