Ordu vaka sayılarında Türkiye birincisi

Ordu vaka sayılarında Türkiye birincisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ordu Milletvekili Seyit Torun, illere göre vaka sayılarında Ordu’nun Türkiye birincisi olduğunu belirtti. AKP kongresini hatırlatan Torun, "Sağlık Bakanı’na soruyoruz, hiç mi içiniz sızlamıyor?” dedi.

Seyit Torun, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı illerin haftalık koronavirüs vaka sayılarını değerlendirdi. Torun, Ordu'nun geçen haftaki vaka sayısı tablosunda üçüncü sırada olduğunu, bu hafta ise Türkiye'nin ilk sırasına yerleştiğini aktardı. Torun şöyle konuştu:

"Ordu’da 194 olan vaka sayısı 228’e çıktı. Ülkeyi yönetenlere önce şunu söylemek isterim, vatandaşı suçlayarak sorumluluktan kaçamazsınız. İktidar partisinin tıka basa dolu kongreleri, yeni vakalara davetiye çıkarıyor. 6 gün önce Ordu'da yapılan il kongresi de ‘lebaleb’ dolu salonda yapıldı. Sağlık Bakanı’na soruyoruz, salgın tedbirlerini hiçe sayan bu kongrelerle ilgili söyleyecek tek sözünüz yok mu, iktidarın şov amaçlı kongrelerinin faturası millete çıkıyor. Hiç mi içiniz sızlamıyor? Sağlık yatırımlarında son sıralarda olan Ordu’yu vaka sayılarında birinci yapmanın utancı size yeter! İktidarın yaptığı bu kongrelerin vaka sayılarına etkisi araştırılmalı, millete hesap verilmelidir. CHP olarak bu sorunlu politikaların peşini asla bırakmayacağız"