AKP'liler birbirine girdi: "Külünk'ün adamları Soylu'ya yakın derneği bastı" iddiası - VİDEO

AKP’li Eski Milletvekili Metin Külünk'ün adamları olduğu iddia edilen kişiler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakınlığı ile bilinen Milli Beka Hareketi Derneği'ni bastı. maske3g hesabının kullanıcısı olduğu iddia edilen Erdal Yılmaz gözaltına alındı.

Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin, AKP’li Metin Külünk’e bağlı kişilerin dernek binasını bastığına dair görüntüleri paylaştı. Murat Şahin, AKP’nin eski milletvekili Metin Külünk’ün dernek binasını bastığını duyurdu. Şahin, Külünk’ün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerine karşı Soylu’nun yanında yer aldıkları için bu saldırının hedefi olduklarını iddia etti.

Murat Şahin, “Dün akşam Metin Külünk’ün tetikçisi @maske3g hesabının İçişleri Bakanımıza hakaretlerine karışılık verdiğimiz için Metin Külünk önce arayarak bizi tehdit etti, sonra da Milli Beka Hareketi Derneğimize 5-6 kişiyle gelerek bize saldırdı” diye yazarak, Süleyman Soylu'yu etiketledi.

ekran-resmi-2020-08-23-08-19-15.png

Öte yandan, @maske3g hesabının Erdal Yılmaz isimli emekli uzman çavuşa ait olduğu belirtildi. Erdal Yılmaz'ın Süleyman Soylu'ya karşı yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Yılmaz, HDP'li Mardin Belediyesine atanan kayyumun, bir ağaç ihalesindeki yolsuzluğu aktardı. Yılmaz, yolsuzluğa karışan firmanın istanbul temsilcisinin ise Soylu'nun kuzeni olduğunu iddia etti. 

Adres, isim ve T.C. kimlik numaraları ifşa edildi

Erdal Yılmaz'a ise yanıt gecikmedi. Yılmaz'ın ev adresi, isim soyisim, T.C kimlik numarası sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Bunun üzerine Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Soylu'yu da etiketleyerek, "Şahsımı hedef gösteren twitlerle ilgili bilgiler Türkiye’de tek bir kurumdan alınabilir. Eleştirdim diye linç edildim. Bakanı aradım bana namussuz dedi. Yalan mı?" diye yazdı.

Soylu'yu istifaya çağıran Yılmaz, "Benim ve ailemin kimlik ve adres bilgileri devletin namusudur. Çoluk çocuğum devletin güvencesindedir diye bilirdim. Sayın bakanı eleştirdim diye benim, karımın, evlatlarımın mahrem bilgileri afişe edildi" dedi.

Soylu'yu aradığını da iddia eden Yılmaz, "Bakanı aradım, sorumluluk almıyor ve bana namussuz diyor. Abine git diyor. Kamuoyu bilsin" derken, "Telefonla aradım diye mahkemeye verecekmiş. Teşkilat onun değilmiş" diye yazdı.

Yılmaz, daha sonra ise Soylu'nun arşivini açtı.

Ahmet Şık'tan dikkat çeken paylaşımlar

Olayı sosyal medya hesabından paylaşan ve uzun bir "flood" yapan Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık da dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Söz konusu saldırı için "Büyük mafyaya eklemlenmiş küçük mafya grupları rant bölüşümünde sorun yaşıyor olsa gerek" diye yazan Şık, şunları aktardı:

Bir grup trol hesapla birlikte@millibeka, Saray saltanatına karşı kendisi bir güç odağı olmaya çalışan @suleymansoylu tarafında.@mkulunk ve ekibi ve trol çetesi ise son günlerde @BeratAlbayrak güzellemelerine hız veren Pelikan çetesinin tarafında."

"Bir eski milletvekili olan @mkulunk ve adamlarının mafya raconuyla, İçişleri Bakanı ile ilişkili olduğu öne sürülen dernek görünümlü bir başka teşkilata saldırmasının esas nedeni ise şimdilik bir dedikodudan ibaret."

"Dedikodu şu: Damat bakana yönelik doğalgaz rezervleri bulunduğu iddiasıyla reklam çalışmalarının nedeni parti içinde güçlendirilmesine yönelik bir sürecin başlangıcı. Umduğunu bulamayan @suleymansoylu 'nun da AKP’den ayrılma hazırlığı/görüşmeleri (yeni parti/ittifaklar) yaptığı.

ekran-resmi-2020-08-23-08-26-52.pngekran-resmi-2020-08-23-08-26-59.png

Erdal Yılmaz gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya destek açıklamalarıyla gündeme gelen Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin'in 'FETÖ' ifadesiyle şikayet ettiği maske3g hesabının kullanıcısı olduğu iddia edilen Erdal Yılmaz gözaltına alındı. İstanbul Milletvekili, gazeteci Ahmet Şık'ın tweetine göre Erdal Yılmaz, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndaki yolsuzluklarla ilgili yayımladığı belgeler gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

8e4558c6-bb7f-48f4-9805-b3e2c39df655.jpeg

 

Kaynak:Odatv

Etiketler :