AKP'liden AKP'liye: Size yedirmediler

AKP'liden AKP'liye: Size yedirmediler
AKP İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, AKP'li Esenler Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapılan anlaşmaya ilişkin olarak, "Kazık yediniz, alanın hepsini size yedirmediler" dedi.

İzmir'de meydana gelen depremin ardından TBMM'de kurulan Deprem Araştırma Komisyonu, büyükşehir belediyeleri ile ilçe belediyelerinin temsilcilerini dinledi. Komisyonda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sunumunun ardından AKP’li Esenler Belediyesi’nin temsilcileri söz aldı.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, Esenler belediyesinin temsilcileri, askeriyeden alınan bir alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yapılan anlaşmadan söz edildi. Konuya ilişkin söz alan TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi, AKP Milletvekili Hulusi Şentürk, “Son sekiz, on yıldaki yapı dönüşümünüz gerçekten takdire şayan. Şu son şeyde de bir kazık yemeseydiniz, o alanın hepsi sizde kalsaydı herhalde, Esenler sorunu kalmayacaktı ama o alanın hepsini size yedirmediler, bir kısmına el koydular” ifadesini kullandı. 

 

Etiketler :