AKP'li başkandan hekime hakaret ve mobbing: Dengesiz, özgüvensiz, benim dişim ağrırken neden hastanede olmazsın

AKP'li başkandan hekime hakaret ve mobbing: Dengesiz, özgüvensiz, benim dişim ağrırken neden hastanede olmazsın

Isparta'da diş hekimliği yapan Esra Şahiner, AKP'li gençlik kolları başkanı tarafından hakaret ve mobbinge uğradını iddia etti.

Isparta Senirkent Devlet Hastanesi'nde görev yapan Diş Hekimi Esra Şahiner,  Kamu Denetçiliği Kurumu'na (KDK) yaptığı şikayette 46 başlık altında uğradığı baskıyı dile getirdi.

Şahiner, hem İl Sağlık Müdürlüğü hem de görev yaptığı hastanedeki yöneticilerin baskılarını bir bir sıraladı.

Başombudsman (Kamu Başdenetçisi) Şeref Malkoç, başvuruyu kabul etti ve diş hekiminin uğradığı mobbing için Sağlık Bakanlığı'nca soruşturma açılmasını talep etti. Kararda “Telafisi güç ve imkansız zararlarının oluşmamasını teminen, öncelikle başvuranın talebi doğrultusunda görev yerinin ailesinin bulunduğu Isparta il merkezinde durumuna uygun bir yere alınması” istendi.

Sözcü'nün haberine göre, KDK'dan ulaştığı şikayet dilekçesinde Şahiner'in iddialarından bazıları şöyle:

-Başhekimin odasında bulunan Kemal Dirican (AKP Geçlik Kolları Başkanı) tarafından, küçük düşürücü ifadelerde bulunup kendisine “Dengesiz, özgüvensiz, benim dişim ağrırken neden hastanede olmazsın” dedi. Bunun üzerine kendisi de Başhekime “Bu etik değil neden beni rencide edip küçük düşürmesine izin veriyorsunuz” diye sordu. Başhekim “Defol git odamdan” dedi.

-Başhekim tarafından hemşirelerin önünde “beynini ezerim” şeklinde tehdit edildi.