AKP kongrelerinde sosyal mesafe aşıldı

AKP kongrelerinde sosyal mesafe aşıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 ilde gerçekleşen AKP İl Kongresi'ne video konferans yöntemi ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman, Aydın, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Kilis, Manisa, Mardin ve Muş'ta gerçekleşen AKP İl Kongrelerine video konferans yöntemi açıklamalarda bulundu. Kongrelerde ise sosyal mesafeye dikkat edilmediği ve katılanların dip dibe oldukları görüldü. Birçok kişinin ise maskesiz olduğu dikkat çekti.

ekran-goruntusu-89.png

Erdoğan'ın satırbaşları şöyle oldu: 

İl Kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Görev alacak arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyorum. Bugün 9 farklı ilimizde aynı anda kongrelerimizi yapıyoruz. Salı ve Çarşamba günleri de 5'er ilimizde kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. 

Salgın şartlarından dolayı Ekim ve Kasım aylarındaki birkaç il dışında maalesef bu ziyaretlere imkan bulamadık. Canlı bağlantı vasıtası ile de olsa tüm kongrelerimize katılmaya çalışıyoruz. Aldığımız tedbirler ve aşı çalışmaları ile bahar aylarından itibaren yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz. 

AK Parti hiçbir zaman sadece seçimden seçime giden millete giden bir parti olmadı. Biz yılın 365 gününü günün 24 saatini milletimize adayan bir partiyiz. Tatlı su demokratları vardır. Bu ülkede bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Onlar seçimden seçime görülür.

Partimiz, kapatma dahil birçok tehditle yüzleşirken de, vesayetin cenderesindeyken ve darbecilere karşı mücadele ederken de bu anlayışla hareket ettik. Kuru kuruya demokratlık yapmadık.

81 vilayetimizin tamamında her alanda yüzümüzü ağırtan hizmetlere imza attık. Ülkemizin bugünkü çehresi olan eserlerin önemli bir bölümünü biz inşaa etti. Bugün de her ay birkaç tane köprünün, yolun, barajın açılışını gerçekleştirerek bir adım ileri taşıyoruz.  Rabbim hepimizi, milletimizin hayır duasına nail olan kullarından eylesin. 

Değerli kardeşlerim, geçtiğimiz yılı koronavirüs salgınının yol açtığı sorunların gölgesinde tamamladık. Bu sıkıntılı dönemi en az kayıpla yaşamanın gayreti içinde olduk. Milletimizin her bir ferdine daima yanında olduğumuzu gösterecek pek çok durumu bir araya getirdik. Aynı şekilde halen süren yatırımları süratla tamamlayarak, milletimizin hizmetine sunmaya önem verdik. 

Ekonomide güçlü bir yükseliş için gereken reformları yürütüyor, geliştirdiğimiz politikaları hayata geçiriyoruz. Dışarda da tarihi bir dönüşümün alt yapısını oluşturuyoruz. Türkiye'nin bölgesel ve küresel gücü yükseldikçe ülkemize saldırılar da artacaktır. 

Türkiye'nin aleyhinde yürütülen kampanyalarda kullanılan malzemelere bir bakın. Hepsinin gerisinde bu sancıyı görecekseniz. Kim ne derse ne yaparsa yapsın tarih kendi hükmünü veriyor. Bize demokrasi üzerinden eleştiri verenler kuyrukları sıkışan demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan çekinmiyorlar.  Aynı şekilde bizi insan hakları ve özgürlükler konusunda eleştirenler sıkıntı ile karşılaştıklarında dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Terör örgütlerini başka yerlerde destekler, kendi topraklarında en küçük şeye izin vermezler. 

Buradan tüm illerimize sesleniyorum. Adıyaman, Aydın, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Kilis, Manisa, Mardin ve Muş. Hep birlikte buna hazır mıyız? Kardeşlerim, AK Parti  bugüne kadar seçimlere, halk oylamasına girmiş hepsinden de birinci olarak çıkmayı başarmıştır. Şimdi önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette, her seçim önemlidir ama 2023 seçimleri tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır. Sizler de göreceksiniz hala eski Türkiye sistemi ile yanıp tutuşanlar, hala vesayetin, darbenin, terörün, sefaletin hakim olduğu günleri bu ülkeye geri getirmek isteyenler var güçleri ile çalışıyor.

Geçtiğimiz 18 yılda Türkiye'nin kalkınması noktasında büyük mücadele ve fedakarlıklar sonunda elde ettiğimiz kazanımlara göz dikenlerin pervasızlıkları giderek artıyor. Milletimiz bunların gerçek yüzünü, niyetini bildikleri için itibar etmiyor. 

Ülkemizin ve milletimizin geleceği için hedefleri, projeleri olan tek parti biziz. Diğerleri 18 yılın sonunda bizim yaptıklarımızı tartışmanın ötesinde yeni bir söylemenin hala çok uzağındadır. Milletimize ne kadar yakından kendimizi anlatırsak, ülkemize ve şehrimize o derece büyük hizmet etmiş oluruz. Bu süreçte, göstereceğiniz gayret, fedakarlık, emek için şimdiden şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. 

Biz hep yüzü geleceğe dönük bir parti olduk. Bugünkü kongrelerimizde görev alacak olan kardeşlerimize başarılar temenni ediyorum. İl Kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyor, göreve gelecek arkadaşlarımı tebrik ediyorum.