Afyon'da Vanlı işçilere silahlı saldırı: 1 ölü, 2 ağır yaralı

Afyon'da Vanlı işçilere silahlı saldırı: 1 ölü, 2 ağır yaralı
Van'ın Erciş ilçesinden Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine çalışmaya giden işçilere silahlı saldırı oldu. Saldırıda 1 işçi yaşamını yitirdi, 1’i çocuk olmak üzere 2 kişi de yaralandı.

Fırat Yeşilçınar - Halk TV

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine çalışmaya giden Van Ercişli inşaat işçilerine silahlı saldırı oldu. Saldırıda Özkan yaşamını yitirdi. 16 yaşındaki Fırat Tokay Emrah Irmak ağır yaralandı.

Halk TV’ye bilgi veren Özkan Tokay’ın babası Mehmet Tokay, “Benim küçük çocuğum alçı torbalarını kaldırırken toz kalkıyor. İnşaata evi yakın olan kişiler de gelip oğluma saldırıyor. ‘Toz kaldırma’ diyor. Sonra da silahın dipçiğiyle vuruyor. Özkan da gelip tepki gösteriyor. Özkan’a kurşun sıkıyorlar. Torunuma da silah sıkıyorlar. En büyük oğlum Özkan öldü. Fırat Tokay da ağır yaralı. Torunum Emrah Irmak ise ayağından yaralandı. Fırat’ın beyninde zede var. Emrah’ın ayağında 3 kurşun var. Cenazeyi almaya gidemedik, yarın bize gönderecekler.” dedi.

Amca Ahmet Tokay ise saldırının ırkçı bir saldırı olduğunu söyledi. Emniyet kaynakları ise silahlı saldırıyı doğruladı.

Afyon Valiliğinden saldırı açıklaması 

Afyonkarahisar Valiliğinden bugün saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. 

Açıklamada şöyle denildi:

"İlk belirlemelerine göre 13.09.2020 günü saat 18.00 sıralarında İlimiz Dinar İlçesinde devam etmekte olan bir inşaatta çalışan işçiler ile inşaata komşu olan bir evde yaşayan aile arasında gürültü ve oluşan tozdan dolayı gerçekleşen tartışmadan kaynaklandığı anlaşılmıştır.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesine müteakip gerçekleşen olayda 1999 Van Erciş doğumlu Ö.T. isimli şahıs hayatını kaybetmiş, E.Ö. ve F.T. isimli iki vatandaşımız ise yaralanmıştır. Olayda kullanılan silah ve demir muhafaza altına alınmış olup, olayın faali olarak değerlendirilen ve firar ettiği tespit edilen Ö.A. isimli şahsın yakalanması için çalışmalar kolluk kuvvetlerince devam etmektedir. Olay, yargıya intikal etmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır. Olayın inşaat işçileri ile inşaata komşu aile arasında cereyan ettiği, toplumsal bir yanının bulunmadığı anlaşılmıştır. Konunun bazı değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen hususlarla bir ilgisinin bulunmadığı anlaşılmış olup, olayın sebebine ilişkin gösterilen gerekçelerin maksatlı olarak çarpıtılarak yalan haberlere dönüştürüldüğü tespit edilmiştir."

Etiketler :